Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Święto Bąka Warszewice - Cesarka

Strona główna » Aktualności » Święto Bąka Warszewice - Cesarka

wielkość tekstu:A | A | A

Po raz pierwszy Stowarzyszenie Mieszkańców wsi Warszewice - Cesarka "Razem" zorganizowało "Święto Bąka". Konkurs wędkarski o tytuł "Bąkowego Króla" przeprowadzono na Warszewickim stawie. Bączków, co prawda nikt nie złowił, ale trafiły się płocie, sum, jesiotr. Zwycięzcę połowów miałem przyjemność pasować wędką na tytuł Bąkowego Króla. Drugie miejsce w konkursie zajął Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski, a III Piotr Krysztofiak dziennikarz z Radia Łódź.

Jak przekonywali organizatorzy dzisiejszego Święta Bąka potrawy z ryb, po latach niełaski powracają na polskie stoły. Oprócz tradycyjnych potraw tj. ryba smażona czy w galarecie coraz częściej  pojawiają się wyszukane koreczki, sałatki czy ryby faszerowane. Oprócz kiełbas czy karczku ryba gości również na grillu. W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Warszewicach Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały w konkursie na najlepszą potrawę z ryb, wygrała sałatka rybna przygotowana przez Panie z Koła Gospodyń w Lipce.  Wszystkie potrawy Kół Gospodyń były przepyszne, a do tego przepięknie podane.

 Na ręce Pani Jolanty Stojewskiej Prezes Zarządu złożyłem podziękowania dla całego Stowarzyszenia za zorganizowanie takiej imprezy, szczególnie , że ma być ona cykliczna - w każdą pierwszą niedzielę czerwca.

 

"Święto Bąka"

zdjęć w galerii: 17
przejdź do galerii

czytano: 3076 razy

źródło: Artur Dunin

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP