Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Wojewódzkie Święto Truskawki - Buczek 2012

Strona główna » Aktualności » Wojewódzkie Święto Truskawki - Buczek 2012

wielkość tekstu:A | A | A

Już od 14 lat w Gminie Buczek organizowane jest Święto Truskawki mające na celu oprócz promowania tytułowej Truskawki budowanie tożsamości lokalnej w najwyższym stopniu uwzgledniające tradycje regionu. W imprezie rok rocznie bierze udział kilkanaście tysięcy osób. Głównym przesłaniem Święta jest pokazanie truskawki w różnych aspektach jej wykorzystania, a więc zupa truskawkowa, dżem, nalewka, ciasta, krówka truskawkowa...

Na imprezie zawsze jest wiele stoisk gastronomicznych, handlowych, rękodzieła artystycznego, atrakcji dla dzieci jak i dorosłych, występy artystyczne, konkursy, przejażdżki konne i wiele innych. Tegoroczne Święto Truskawki miało wyjątkowo podniosły charakter ponieważ zbiegło się z Jubileuszem 90 - lecia OSP w Buczku.

Po oficjalnym otwarciu nadano tytuł Honorowego Obywatela Gminy Buczek Premierowy Waldemarowi Pawlakowi, który na ręce Wójta Gminy Bronisława Węglewskiego przekazał kluczyki do nowego wozu dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie na scenie wręczono nagrody dla zwycięzców konkursów i ligi truskawkowej. Występ zespołu Horyzont oraz gwiazdy wieczoru Budki Suflera porwał wszystkich do zabawy i wspólnego śpiewania.

Na ręce Wójta jednocześnie Prezesa OSP w Buczku przekazałem podziękowania i gratulacje dla wszystkich druhów za ich ofiarną służbę życząc dalszych sukcesów i wytrwałości w działaniu.

czytano: 2623 razy

źródło: Artur Dunin

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP