Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Instytut Matki i Dziecka

Strona główna » Aktualności » Instytut Matki i Dziecka

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach 2 - 6 lipca na zaproszenie pani dr Aleksandry Norek na terenie Instytutu Matki i dziecka pan dr Nico Derish przeprowadził wstępne badania w kierunku mukowiscydozy. Pan dr Nico Derish wraz ze swoja asystentką zgodzili się przeprowadzić badania bezpłatnie (nie pobierając wynagrodzenia) ponieważ instytut ani żadna placówka medyczna nie posiada odpowiedniego sprzętu do przeprowadzenia badania kanału chlorkowego, przywieźli go ze sobą z Niemiec. Współpraca pani dr. Aleksandry Norek z Instytutu Matki i Dziecka i pana dr. Nico Derisha pulmonologa dziecięcego i młodzieżowego, dyrektora Centrum Badania Aktywności Kanału Chlorkowego w Berlinie daje możliwości wymiany doświadczeń i wspólnej pracy badawczej.
Wizyta gości z Niemiec to doskonała okazja aby przypomnieć o akcji MUKOLINEK, której jestem wolontariuszem. Celem akcji jest pozyskanie środków na zakup niezbędnego sprzętu do diagnozowania jak że ciężkiej choroby genetycznej jaką jest mukowiscydoza. (Więcej o akcji tutaj). W akcję aktywnie włączyła się TV Polonia i Gazeta Chłopska. 5 lipca będąc w Instytucie Matki i Dziecka spotkałem się z dyrektorem placówki dr n. med. Tomaszem Maciejewskiem rozmawialiśmy o problemach z jakimi boryka się Instytut, jak również o sukcesach m.in. o implantacjach kości u dzieci (implant rośnie razem z dzieckiem co umożliwia prawidłowy rozwój). Temat Instytutu nie był jedynym poruszanym na spotkaniu. Omówiliśmy problemy systemowe w służbie zdrowia.
 Miałem możliwość osobiście podziękować Niemieckiej ekipie za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzone badania - należy dodać zupełnie nieinwazyjne. Dzieci z gabinetu wychodziły uśmiechniętej zadowolone. Pod koniec sierpnia następna grupa dzieci zostanie przebadana dzięki uprzejmości pana dr Nico Derisha.
 

czytano: 2517 razy

źródło: Artur Dunin

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP