Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Laureaci konkursu "Życia Pabianic" w Sejmie

Strona główna » Aktualności » Laureaci konkursu "Życia Pabianic" w Sejmie

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 27 czerwca 2012 roku Poseł Artur Dunin gościł w Sejmie zwycięzców konkursu organizowanego przez Życie Pabianic. Laureaci wcześnie rano bo już o godzinie 7.30 zostali zabrani przez asystentów Posła spod Trzech Koron do Warszawy. Dodatkową atrakcją była możliwość przetestowania nowo otwartej autostrady A2 na odcinku Stryków Warszawa.. Jak się okazuje można się dostać do stolicy w naprawdę krótkim czasie po równej, dwupasmowej i bardzo wygodnej drodze.
Po otrzymaniu przepustek rolę przewodnika objął Poseł Dunin. Jeszcze zanim rozpoczęła się właściwa wycieczka, goście zobaczyli jak wygląda Sejm „od kuchni” – czyli hotel poselski. Z lekkim zdziwieniem zobaczyli, że pokoje jakie mają do dyspozycji parlamentarzyści nie są żadnym luksusem, wręcz przeciwnie, jeden niewielki pokój z łazienką wystrojem pamietający „epokę Gierka”. Jednak usłyszeli od Posła, że dla niego jest to zupełnie wystarczające pomieszczenie, ponieważ i tak większość dnia spędza na obradach, posiedzeniach komisji i różnego rodzaju spotkaniach.
Pierwszym etapem zwiedzania gmachu Parlamentu była Sala Kolumnowa w której odbywają się posiedzenia największego klubu w aktualnej kadencji Sejmu. Wielu osobo kojarzy się ona z mediów z komisjami śledczymi, które właśnie tutaj mają swoje posiedzenia.  Laureaci konkursu mieli możliwość usiąść za stołem prezydialnym oraz poczuć się stojąc na mównicy jak osoba, która przemawia podczas posiedzenia komisji sejmowej czy też swojego klubu.
Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie kuluarów sejmowych, w których pojawiła się możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z osobami, które na co dzień można oglądać w telewizji. Laureaci mieli również możliwość podejrzenia podczas pracy osoby pracujące w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej oraz w Kancelarii Senatu. Podczas oprowadzania poseł zapoznał swoich gości z historią Sejmu tą dawniejszą i tą nowszą, opowiedział o kuluarach, pracach komisji oraz wiele anegdot z życia parlamentu.
Przemierzając wraz z Posłem Duninem niekończące się korytarze sejmowe laureaci mieli możliwość podejrzeć prace komisji sejmowej i uczestniczyć w aktualnie odbywającej się konferencji prasowej jednego z ugrupowań mających swoich przedstawicieli w Sejmie.
Kolejnym etapem zwiedzania była tzw. galeria, czyli miejsce skąd można obserwować posiedzenie Sejmu. To właśnie tutaj laureaci zapoznali się z istniejącą od wielu lat „strukturą" sali posiedzeń, czyli jak są przydzielane miejsca członkom poszczególnych ugrupowań, kim są osoby, które zajmują miejsca w bezpośrednim sąsiedztwie marszałka prowadzącego obrady oraz gdzie znajdują się miejsca dla gości i członków rządu.
Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem z posłem w restauracji sejmowej. W zgodnej opinii laureatów konkursu wycieczka była bardzo udana.
„Bardzo się cieszę, że moim gościom podobała się wizyta w Sejmie – dodaje poseł Artur Dunin – muszę przyznać, że porozmawialiśmy na bardzo wiele ciekawych tematów. Cieszę się, że miałem możliwość zaprezentować Sejm i jego pracę z zupełnie innej strony.

 

 

Laureaci konkursku "Życie Pabianic"

zdjęć w galerii: 25
przejdź do galerii

czytano: 2257 razy

źródło: Piotr Ogrodowczyk, materiały prasowe Biura Poselskiego Artura Dunina

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP