Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

V edycja "Nie bądź żyła podziel się krwią"

Strona główna » Aktualności » V edycja "Nie bądź żyła podziel się krwią"

wielkość tekstu:A | A | A

14 lipca 2012 r. odbyła się V edycja cyklicznej akcji „Nie bądź żyła… podziel się krwią”. Tym razem do naszego miasta nie przybył charakterystyczny krwiobus znany zgierzanom z poprzednich akcji.

Organizator akcji poseł Artur Dunin wraz z członkami Koła Zgierskiego Platformy Obywatelskiej zgodnie ze złożoną obietnicą po raz drugi udostępnili lokal Platformy Obywatelskiej będący również siedzibą Biura Poselskiego przy pl. Jana Pawła II 19. Pracownicy biura wraz pracownikami Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi bardzo sprawnie przystosowali pomieszczenia tak by każda chętna osoba mogła oddać krew w jak najbardziej komfortowych warunkach.

W przygotowania do V edycji akcji „Nie bądź żyła..” włączył się bardzo aktywnie również radny Rady Miasta Zgierza Marek Hiliński, który wspomógł w bardzo dużym stopniu kampanię informacyjną, ale pomagał również od samego rana w przygotowaniu pomieszczeń biura do wymagań stawianych przez Stację Krwiodawstwa.
Do biura zgłosiło się w sumie 29 osób, krew pobrano od 23 ponieważ kilkoro z nich, jak uznał będący na miejscu lekarz, nie mogło podzielić się tym co najcenniejsze ze względu na stan zdrowia lub leki które przyjmują. Niemniej jednak były to 23 pełne dawki krwi po 450 ml, co daje świetny wynik. Jak zawsze krew oddał również poseł Dunin.
 
 - Bardzo dziękuję wszystkim którzy się włączyli i zechcieli podzielić się KRWIĄ – mówi organizator akcji poseł Artur Dunin – ze względu na okres wakacyjny jest ona naprawdę bardzo potrzebna. Zgierzanie wykazali się ponownie wielkim sercem za co bardzo dziękuję. Chciałbym podziękować radnemu Rady Miasta Zgierza Markowi Hilińskiemu, który bardzo aktywnie włączył się w akcję informacyjną, pomagając także przy przekształceniu biura w stację pobierania krwi. Podziękowania należą się również portalowi Wirtualny Zgierz oraz Tygodnikowi „Gazeta Chłopska” patronom medialnym akcji, ale również redakcji EZG.info oraz wszystkim osobom, które rozpropagowały akcję na Facebooku.
 
Kolejna edycja akcji już 15 września w Zgierzu, tym razem na 4 godziny przybędzie do naszego miasta krwiobus Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi. Serdecznie w imieniu naszego portalu jak i organizatora akcji zapraszamy wszystkich chętnych ze Zgierza i okolic.

czytano: 2113 razy

źródło: Artur Dunin

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP