Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Ustawa o "Umowie związku partnerskiego"

Strona główna » Aktualności » Ustawa o "Umowie związku partnerskiego"

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu dzisiejszym podczas posiedzenia prezydium Klubu Platformy Obywatelskiej został przyjęty przygotowany przeze mnie projekt ustawy o umowie związku partnerskiego. Mam nadzieję, że ustawa będzie szybko procedowana i wejdzie w życie.  

Bardzo bym prosił, żeby czytać zapisy ustawy ze zrozumieniem, ponieważ nieprawdziwe są zarzuty, że dotyczy ona tylko par homoseksualnych. Moim podstawowym celem było przygotowanie takich zmian, które ułatwią życie par żyjących w związkach nieformalnych. Przykładem może być możliwość udostępnienia partnerowi lub partnerce informacji o stanie zdrowia.

Pojawiają się zarzuty, że istnieje przecież możliwość zawarcia związku małżeńskiego, ale hipokryzją jest niedostrzeganie, że coraz więcej osób żyje w związkach nieformalnych i tendencja jest rosnąca. Moja ustawa wprowadza zmiany, które ułatwią im wiele spraw, pozwolą między innymi na zabezpieczenie finansowe partnera/partnerki po latach spędzonych wspólnie. Chciałbym podkreślić, że nie jestem przeciwnikiem instytucji małżeństwa a moja ustawa nie wprowadza obowiązku zawierania związków partnerskich.

 

Zapraszam do zapoznania się z projektem przygotowanej przeze mnie ustawy oraz uzasadnieniem na stronie www.arturdunin.pl

 

Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego:

http://www.komentarzpolityczny.com.pl/ustawa.pdf

 

 

 Uzasadnienie projektu ustawy o umowie związku partnerskiego

http://www.komentarzpolityczny.com.pl/uzasadnienie.pdf

czytano: 7511 razy

źródło: Artur Dunin

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP