O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Artyści znów lepsi - finał II akcji "Paka dla Uczniaka"

Strona główna » Aktualności » Artyści znów lepsi - finał II akcji "Paka dla Uczniaka"

wielkość tekstu:A | A | A

Po raz drugi drużyny Artystów i Polityków spotkały się na siatkarskim boisku w Ogrodzie MOK, by zagrać w ramach akcji "Paka dla Uczniaka". Podobnie jak przed rokiem, lepszymi sportowcami okazali się Artyści, którzy wygrali 2:1 w setach. Na zakończenie na muzycznej scenie wystąpił zespół Magister Ninja.

Atrakcje, które miały miejsce 26 sierpnia w ogrodzie MOK to finał akcji "Paka dla Uczniaka" organizowanej przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG już po raz drugi. Stowarzyszenie zbierało artykuły i przybory szkolne dla potrzebujących uczniów. W tym roku oprócz mieszkańców Zgierza, starania EZG wsparli również poseł Artur Dunin, Starostwo Powiatowe w Zgierzu i Urząd Miasta Zgierza. O godz. 15:00 rozpoczęły się piłkarskie gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez Remigiusza Fussa z klubu Włókniarz Zgierz, które były rozgrzewką przed kolejnymi punktami programu.

O godz. 17:00 na siatkarskim boisku pojawili się zawodnicy ekip Zgierskich Artystów i Zgierskich Polityków. Jeszcze przed meczem graczy oraz publiczność powitał Dyrektor MOK-u, Witold Świątczak oraz komentatorzy meczu: Justyna Zielińska i Łukasz Cezary Adamski (SIO EZG). Obecna była także Prezydent Miasta Zgierza, Iwona Wieczorek oraz jej zastępca, Bohdan Bączak, którzy życzyli wszystkim sportowej rywalizacji. - I niech wygrają dzieci - dodał Dyrektor MOK.

Po rozgrzewce i wylosowaniu stron boiska, obie drużyny przystąpiły do gry. Początek meczu to gra punkt za punkt, jednak w drugiej połowie seta Artyści dzięki dobrym zagrywkom odskoczyli na kilka punktów i tej przewagi nie oddali do końca, wygrywając 25:21. W kolejnej partii lepiej wiodło się Politykom, którzy szybko wyszli na sześcio-siedmiopunktowe prowadzenie. Ich bardzo dobra gra przyczyniła się do ostatecznego zwycięstwa w secie 25:17. Trzeci set decydował o wygranej w całym meczu. Drużyny walczyły o każdą piłkę, kibice mieli możliwość oglądać bardzo długie i zacięte wymiany. W końcowym fragmencie wydawało się, że Politycy zrewanżują się za ubiegłoroczną porażkę, mieli już dwie piłki meczowe przy stanie 24:22. Artystom udało się ten wynik odrobić, obie drużyny od stanu 24:24 miały jeszcze kilka okazji do zwycięstwa. Ostatecznie lepsi okazali się Artyści, a set zakończył się wynikiem 30:28.

Po meczu zawodnicy obu drużyn w duchu fair play uścisnęli sobie ręce i stanęli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Podpisali się także na koszulkach w kolorach obu zespołów, które posłużą do przyszłorocznej licytacji WOŚP.

Zespoły grały w składach:
Artyści - Tomasz Junde (filmowiec), Piotr Krysztofiak (Radio Łódź), Agata Majewska (WirtualnyZgierz.pl), Agnieszka Niedźwiedź, Jakub Pyrzanowski, Jakub Zaręba (Zespół Pieśni i Tańca Boruta), Tomasz Ogrodowczyk (zespół KUMAMA), Jakub Szymański (zespół Nie Gryź Kabla) oraz Weronika Wasiela (chór TŚ Lutnia).
Politycy - Artur Dunin (Poseł na Sejm RP), Cezary Duraj (asystent posłanki Agnieszki Hanajczyk), Aleksander Frach, Grzegorz Maciński, Stefan Pelikan, Krzysztof Wężyk (radni Rady Miasta Zgierza), Przemysław Pelikan oraz Przemysław Staniszewski (I Z-ca Prezydent Zgierza). Mecz sędziował Rafał Kasiński.

"Paka dla Uczniaka" mecz zgierscy politycy - zgierscy ...