Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Centralna Inauguracja Roku Szkolnego Szkół Rolniczych

Strona główna » Aktualności » Centralna Inauguracja Roku Szkolnego Szkół Rolniczych

wielkość tekstu:A | A | A

Tegoroczna inauguracja Roku Szkolnego Szkół Rolniczych miała miejsce w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Mjr. Pil. Władysława Szcześniewskiego w Widzewie. Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji szkół rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa celebrowana przez biskupa Adama Lepę. W homilii skierowanej przede wszystkim do Rady Pedagogicznej i uczniów biskup Lepa podkreślił umiłowanie tradycji wśród rolników, przywiązanie do ziemi oraz wyraził radość, że kolejne pokolenia młodych ludzi chcą zostać rolnikami.

Szereg pocztów sztandarowych z różnych zakątków Polski przemaszerowało następnie do budynku Zespołu Szkół Rolniczych w Widzewie. „Jest mi bardzo miło gościć w progach naszej szkoły tak wielu znamienitych gości. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że inauguracja roku szkolnego odbywa się właśnie u nasDyrektor ZS Arkadiusz Bielecki nie krył wzruszenia witając przybyłych gości na Centralną Inaugurację Roku Szkolnego Szkół Rolniczych.

W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pamiątkową tablicę na ręce dyrektora placówki przekazała Zofia Krzyżanowska  - Radca Generalny w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Minister bardzo chciał być tutaj z państwem, ale prace nad przyszłorocznym budżetem uniemożliwiły mu osobiste uczestnictwo w uroczystościach. Jako organ prowadzący cieszy nas coraz wyższy poziom nauczania w szkołach rolniczych i z roku na rok wzrastające wśród młodzieży zainteresowanie nauką na kierunkach rolniczych. Dzięki środkom z PROW polskie rolnictwo jest coraz nowocześniejsze, ale należy podkreślić przywiązanie do tradycji i umiłowania ziemi.

            Jedynym przedstawicielem parlamentarzystów był Poseł na Sejm RP Artur Dunina, Wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi – jest mi bardzo miło, że na dzisiejszej uroczystości mogę reprezentować polski parlament oraz Komisję Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Aktualnie mamy okres dla rolników bardzo szczególny, w każdym powiecie, w każdej gminie są organizowane uroczyste Dożynki, wszyscy jednak pamiętamy, że rolnictwo to nie tylko przyjemne chwile, ale przede wszystkim ciężka i odpowiedzialna praca. Pedagogom życzę cierpliwości w realizacji postawionych przed wami zadań, ale i ciut wyrozumiałości dla młodzieży. Wam droga młodzieży życzę sukcesów w nauce i oczywiście wyrozumiałych nauczycieli.

            Podczas uroczystości władze województwa łódzkiego reprezentował Przewodniczący Sejmiku Marek Mazur, członek zarządu Dariusz Klimczak oraz wicewojewoda Paweł Bejda. Wśród gości była również Wicestarosta Powiatu Pabianickiego Irena Grenda, Danuta Zakrzewska – Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi oraz łódzki wicekurator Konrad Czyżyński.

Po wystąpieniach gości i zakończeniu części oficjalnej młodzież zaprezentowała część artystyczną. Uczniowie z „Rolnika” w humorystyczny sposób przedstawili przebieg lekcji matematyki natomiast uczniowie z zaprzyjaźnionej pabianickiej szkoły muzycznej w strojach ludowych zaprezentowali instrumentalne wersje tańców ludowych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości wraz z gośćmi zaśpiewali „jeszcze tylko październik, listopad, grudzień, styczeń… i wakacje, znów będą wakacje..”

Uroczystości zakończyła się zwiedzaniem oraz prezentacją szkoły. W imieniu całej redakcji Dyrekcji oraz całej Radzie Pedagogicznej życzę wielu sukcesów, osiągnięć oraz spełnienia planów i zamierzeń związanych z dalszym rozwojem szkoły, natomiast uczniom życzę by w rozpoczynającym się roku szkolnym wiedza przychodziła łatwo, a nauka sprawiała jak najwięcej przyjemności.

Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013 Szkół Rolniczych

zdjęć w galerii: 28
przejdź do galerii

czytano: 2638 razy

źródło: Katarzyna Skonieczka

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP