Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Święto Żychlina - Wybieram świadomie przyszłość

Strona główna » Aktualności » Święto Żychlina - Wybieram świadomie przyszłość

wielkość tekstu:A | A | A

16 września 2012 roku w Żychlinie odbył się rodzinny event pn. „Wybieram świadomie przyszłość”. Podstawowym celem jaki przyświecał organizatorom imprezy było propagowanie zachowań przeciwdziałających uzależnieniom oraz wspieranie programów edukacyjnych, kształtujących postawy i umiejętności ważne dla zdrowego, pozbawionego alkoholu życia.

 Patronat nad eventem objęli: Poseł na Sejm RP - Artur Dunin oraz Burmistrz Gminy Żychlin - Grzegorz Ambroziak. Sponsorem imprezy był Urząd Gminy Żychlin oraz Krajowa Spółka Cukrowa S.A., którą podczas imprezy osobiście reprezentowali przedstawiciele Zarządu KSC S.A. - Prezes Marek Dereziński i Tomasz Olenderek. Gościem specjalnym był słynny olimpijczyk Artur Partyka. Patronat medialny objęła Gazeta Chłopska.

 Dla przybyłych licznie mieszkańców miasta czekało bardzo wiele atrakcji. Na placu, w centrum Żychlina ustawiona została między innymi ścianka wspinaczkowa, popularna gra „piłkarzyki”, natomiast dla najmłodszych, trampolina i basen wypełniony piłeczkami. Każdy mógł spróbować waty cukrowej przygotowywanej z cukru głównego sponsora.

 Główną atrakcją bez wątpienia był rodzinny bieg ulicami Żychlina. W towarzystwie Posła Artura Dunin, Burmistrza Grzegorza Ambroziaka oraz Artura Partyki wystartowało prawie 200 osób. Wśród uczestników były dzieci, młodzież, ale również ich rodzice. Trasa długości 2,5 km była jak najbardziej dostosowana dla wszystkich amatorów biegania – zarówno dla młodszych jak i dla starszych. Po biegu na uczestników czekało losowanie bardzo atrakcyjnych nagród ufundowanych przez sponsora głównego Krajową Spółkę Cukrową. Rozlosowane zostały dwa aparaty cyfrowe oraz nagroda główna, tablet. Dla najstarszego i najmłodszego uczestnika Poseł Artur Dunin ufundował specjalne puchary okolicznościowe. Najmłodszym uczestnikiem okazał się Marcel Kiełbasa, który ukończył 1,5 roku, natomiast najstarszym – Stanisław Domżał lat 68. Serdecznie gratulujemy.

 Olbrzymią atrakcją imprezy był mecz „gigantycznych piłkarzyków” między reprezentacją Cukrowni Dobrzelin, a Urzędu Gminy Żychlin. Zawodnicy przypięci pasami do lin przebiegających w poprzek urządzenia rozegrali mecz w piłkę nożną. Patrząc z lotu ptaka można było zobaczyć popularną trambambulę tyle że z żywymi graczami. Ograniczona możliwość ruchu zapewniła dużą dawkę radości, piłkarze byli gromko oklaskiwanie przez naprawdę liczną publiczność. Ostatecznie zwyciężyła drużyna z Cukrowni - tryumfowała wynikiem 7 : 1. Mecz na bieżąco był komentowany z olbrzymim poczuciem humoru przez Posła Artura Dunina i Artura Partykę. Po meczu piłkarze obu zespołów stanęli razem na prośbę fotoreporterów.

Czas pomiędzy poszczególnymi wydarzeniami przygotowanymi przez organizatorów umilali DJ-e z zespołu Hot Tasty Breakz. Można było zobaczyć również Posła Dunina, który jak się dowiedzieliśmy po raz pierwszy życiu postanowił spróbować swoich sił na ścianie wspinaczkowej. Wiem, że to niska ścianka - powiedział nam po zejściu na dół poseł – ale trzeba było przełamać się na czymś prostszym, muszę przyznać, że to świetna zabawa i na pewno spróbuję wspiąć się na dużo trudniejszym obiekcie.

 Na zakończenie imprezy na scenie wystąpiła grupa teatralna MAŁGO z Częstochowy z edukacyjnym spektaklem przedstawiającym niebezpieczeństwa płynące z nadużywania alkoholu.

 Podczas imprezy nie mogło zabraknąć działań propagujących ratowanie życia. Dzięki inicjatywie Posła Artura Dunina, który cyklicznie organizuje w Zgierzu akcję „Nie bądź żyła, podziel się krwią”, na Placu 29 - listopada został podstawiony Krwiobus ze stacji Krwiolecznictwa i Krwiodawstwa z Łodzi. Każda osoba chętna mogła oddać w nim krew, wyposażenie przedmiotowego autobusu zapewnia całkowicie bezpieczną realizację pełnego procesu pobierania krwi, tj.: rejestracji dawców, badania lekarskiego, pobierania próbek krwi, kwalifikacji dawców i pobranie krwi. Wśród honorowych dawców był między innymi Poseł Dunin, który regularnie dzieli się tym co najcenniejsze. Osoby zainteresowane były informowane i odpowiednio kierowane przez Asystenta Posła Artura Dunina a jednocześnie wiceprzewodniczącego Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Kamila Michalaka. Każdy chętny musiał wypełnić odpowiednią ankietę, zostać przebadanym i poczekać kilka minut w kolejce.

 – „Jest bardzo dużo chętnych, ale niestety jak się dowiedziałem od lekarza z Krwiobusu – mówił w trakcie imprezy Kamil Michalak - osoby, które wystartowały w biegu prawdopodobnie nie będą mogły oddać krwi ze względu na osłabiony organizm, ale ostateczna decyzja należy do załogi Krwiobusu”

 Jak się okazało lekarze odmówili kilku osobom możliwości oddania krwi ze względu właśnie na wysiłek związany z wcześniej odbywającym się biegiem rodzinnym. Poseł zadeklarował, że będzie taka możliwość, ponieważ w niedalekim przyszłości ponownie zorganizuje przyjazd tego bardzo nowoczesnego Krwiobusa do Żychlina.

 - Nasza pierwsza rodzinna impreza profilaktyczna okazała się dużym sukcesem. Jestem bardzo zadowolony z jej przebiegu – powiedział nam Burmistrz Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak - sprzyjała nam niezwykła słoneczna i ciepła wrześniowa aura, ale przede wszystkim dopisali mieszkańcy. Wiele rodzin wspaniale włączyło się w nią. W biegu uczestniczyły całe rodziny, wielu uczniów w zorganizowanych grupach, również harcerze. Łącznie pobiegło ponad 160 osób. Mieszkańcy chętnie oddawali krew dla potrzebujących. Cieszę się, że naszym partnerem w organizacji była Krajowa Spółka Cukrowa oraz Pan Artur Dunin Poseł na Sejm RP. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się nam osiągnąć świetny rezultat. Myślę, że impreza stanie się naszym cyklicznym świętem rodzinnym. Słowa uznania należą się też wszystkim zaangażowanym w organizację członkom Komisji RPA, pracownikom Gminnego Centrum Promocji oraz strażakom i policjantom. Wypada stwierdzić „Do zobaczenia za rok!”.

Pierwszy piknik rodzinny w Żychlinie został zorganizowany na najwyższym poziomie. Organizatorzy imprezy wyrazili nadzieję, że przesłanie „Wybieram świadomie przyszłość” zapadnie głęboko w pamięć uczestników. Zgodnie z zapowiedzią Burmistrza Żychlina Grzegorza Ambroziaka kolejny piknik rodzinny już za rok.
 

czytano: 2941 razy

źródło: Artur Dunin

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP