Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Diabeciaki w Sejmie

Strona główna » Aktualności » Diabeciaki w Sejmie

wielkość tekstu:A | A | A

21 września 2012 roku miałem z wizytą do Sejmu przybyli podopieczni Fundacji „Pomoc Młodym Diabetykom” wraz z opiekunem Beatą Świątczak – Radną Rady Miasta Zgierza, czy też raczej w tym przypadku mamą dzieci chorych na cukrzycę oraz Panią Barbarą Kucharską – Prezesem Fundacji. Jako pierwsze dzieci wraz z rodzicami zobaczyły jak ogromny jest gmach polskiego parlamentu oglądając jego makietę i zgadując gdzie się aktualnie znajdujemy.
Duże wrażenie zrobiła Sala Kolumnowa, kojarząca się przede wszystkim rodzicom z transmisji telewizyjnych pokazującychkolejne posiedzenia komisji śledczych. Atrakcją było zrobienie sobie zdjęć przy stole prezydialnym i poczucie się jak naprawdę ważna osoba stojąc przy mikrofonach na mównicy.
Prawdziwą niespodzianką dla „diabeciaków” była wizyta w gabinecie Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, ponieważ dzieci miały możliwość usiąść w fotelu najważniejszej po Prezydencie Polski osoby w naszym kraju.
Przemierzając niekończące się korytarze sejmowe podopieczni fundacji mieli możliwość poczuć się jak gwiazdy mediów udzielając wywiadu dla TVN czy TVP 3. W sali medialnej gdzie na co dzień odbywają się konferencje prasowe posłów uczestnicy wycieczki mieli możliwość stanąć za mikrofonem i zaprezentować się przed publicznością.
Wizyta w Parlamencie orgaznizowana przeze mnie nie może w żadnym wypadku ominąć Senatu. Jak zauważyłem olbrzymie wrażenie wywarły charakterystyczne schody oraz sala posiedzeń, która okazała się….”taka mała”.
Na zakończenie wspólnie udaliśmy się na tzw. galerię, skąd goście mogą obserwować posiedzenia Sejmu. Z dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodzice słuchały jak przydzielane są miejsca dla poszczególnych partii, gdzie siedzą osoby, które widzą na co dzień w telewizji, kto siedzi tuż obok Marszałka prowadzącego obrady, gdzie znajdują się specjalne miejsca dla członków naszego rządu oraz przede wszystkim dla Prezydenta.
Spotkanie zakończyło się „przekazaniem” grupy pod opiekę przewodników sejmowych którzy profesjonalnie i bardzo ciekawie zapoznali swoich gości z historią Sejmu.

Diabeciaki w Sejmie

zdjęć w galerii: 23
przejdź do galerii

czytano: 2422 razy

źródło: Artur Dunin

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP