Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Nagrody dla nauczycieli i uczniów z okazji Dnia Nauczyciela

Strona główna » Aktualności » Nagrody dla nauczycieli i uczniów z okazji Dnia Nauczyciela

wielkość tekstu:A | A | A

 Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej, zorganizowane tym razem wraz z aleksandrowskim samorządem, były okazją do podziękowania nauczycielom za ich pracę, nagrodzenia najlepszych uczniów, a także do złożenia bardzo ważnych dla powiatowej oświaty deklaracji.


Kondycja finansowa Powiatu Zgierskiego zmusiła nas do znacznych cięć w budżecie – mówił do gości zebranych w MDK w Aleksandrowie Łódzkim Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki. – Jednak w tym wyjątkowym dniu składam obietnicę, że żadna z powiatowych szkół nie będzie zlikwidowana

Wśród zebranych dało się słyszeć, że był to chyba najlepszy prezent, na jaki czekano. Jak co roku w święto, zwane potocznie „dniem nauczyciela” przyznano nagrody tym, którzy szczególnie przysłużyli się rozwojowi oświaty. Nagrodę Starosty Zgierskiego za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymało 13 osób – nauczycieli i dyrektorów powiatowych placówek. 
 
Cieszą mnie zmiany, jakie zachodzą w oświacie – mówi jedna z nagrodzonych, Violetta Rosińska z Zespołu Szkół Specjalnych w Aleksandrowie Łódzkim. – Po 16-latach pracy w zawodzie psychologa dostrzegam postęp, jak choćby lepsze wyposażenie placówek, profesjonalną bazę dydaktyczną. Także fakt, że przy naszej placówce powstało właśnie przedszkole specjalne, to ważny krok w kierunku kształcenia dzieci niepełnosprawnych. PaniVioletta pytana, czego chciałaby aby życzono jej w tym dniu, odpowiedziała, że chciałaby aby jej podopieczni czynili jeszcze szybsze postępy. 
 
Pierwszy raz w historii powiatowy samorząd ufundował także stypendia dla uczniów. W ramach programów grantowych o nazwach: „Nasz Prymus” (dla uczniów z bardzo wysoką średnią ocen i wzorową oceną z zachowania), „Nasz Fachowiec” (dla uczniów szkół zawodowych) i „Nasz Talent” (za dokonania sportowe i wysokie miejsca zajmowane w konkursach wokalnych) w tym roku rozdanych zostanie w sumie 47 nagród. 13 stypendiów rozdano już w czerwcu, żegnając opuszczających mury szkoły maturzystów. W czasie Powiatowych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej kolejnymi 15-oma obdarowano prymusów i utalentowanych uczniów z Aleksandrowa Łódzkiego. Każdy ze stypendystów dostał od 600 do 1000 zł. 
 
Przemysław Buba z aleksandrowskiego Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica obdarzony jest talentem sportowym i pieniądze, które otrzymał zamierza przeznaczyć właśnie na samodoskonalenie się. - Jestem najlepszym lekkoatletą w województwie łódzkim i 8 z najlepszych w Polsce, w biegach przełajowych i na stadionie – mówi 18-latek. –Pomimo, że oprócz szkolnych zajęć z wf-u, codziennie poświęcam dodatkowo 2 godziny na treningi, to udaje mi się osiągać też dobre wyniki w nauce – mam średnią 4,6
 
Pozostali stypendyści z Ozorkowa, Zgierza i Głowna odbiorą swoje nagrody 25 października podczas uroczystego podsumowania projektu unijnego termomodernizacji budynku Zespołu Szkół nr 1 im. Cezaka w Zgierzu.

czytano: 2331 razy

źródło: wirtualnyzgierz.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP