Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Po raz ósmy odbyła się zbiórka krwi "Nie bądź żyła"

Strona główna » Aktualności » Po raz ósmy odbyła się zbiórka krwi "Nie bądź żyła"

wielkość tekstu:A | A | A

15 grudnia 2012 roku miała miejsce ósma z kolei edycja akcji „Nie bądź żyła - podziel się krwią”, podczas której zgierzanie mieli możliwość podzielić się tym, co najcenniejsze. Do naszego miasta po raz kolejny na zaproszenie posła Artura Dunina przyjechał nowoczesny Krwiobus, który zaparkował obok Biura Poselskiego.

Krwiobus jest bardzo charakterystyczny i widoczny z bardzo daleka, dlatego chętni nie mieli żadnych problemów z odnalezieniem miejsca jego postoju.

 - Logistycznie był to bardzo dobry pomysł – mówi dyrektor biura poselskiego Katarzyna Skonieczka ze względu na zimową aurę i ograniczoną liczbę miejsc w Krwiobusie problemem było wypełnianie ankiet przez osoby chętne do oddania krwi. Dzięki temu, że zaparkował obok naszego biura, każdy mógł w ciepłym pomieszczeniu ją wypełnić i spokojnie zaczekać. Dla chętnych była również gorąca herbata.

Jak się dowiedzieliśmy od Pani Dominiki Kuśmider – Specjalisty ds. organizacji honorowego krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi podczas ostatnich 7 akcji organizowanych przez posła Dunina oddało krew 137 osób, zostało zebrane 61.650ml krwi pełnej co oznacza 62 litry krwi. Poseł Dunin otrzymał Dyplom Honorowego Organizatora za pomoc w szerzeniu idei honorowego Krwiodawstwa. Z informacji jakie uzyskaliśmy w Zgierzu organizowane było kilka akcji zbierania krwi w różnych miejscach, ale żadna z nich nie cieszyła się dużym zainteresowaniem, a wręcz można powiedzieć, że bardzo małym.      

- Wydaje mi się, że zgierzanie przyzwyczaili się już  – mówi obecny przez cały czas organizator akcji poseł Dunin  że co 3 miesiące Krwiobus jest w Zgierzu i można oddać krew w bardzo komfortowych warunkach. Każda akcja jest poprzedzona plakatami na słupach w Zgierzu i okolicy. Chciałbym tutaj podziękować również Telewizji Centrum oraz portalom Wirtualny Zgierz i ezg.info.pl za medialne wsparcie akcji. Przede wszystkim jednak dziękuję wszystkim, którzy oddali krew.

Tym razem chętnych było 26 osób z czego oddało krew 22 osoby. Niestety okres zimowy to czas przeziębień i zachorowań, a każda osoba, która bierze leki przeciwgrypowe nie ma możliwości oddać krwi. Wszystkim jeszcze raz dziękujemy i już dziś  zapraszamy na kolejną edycję akcji w marcu. 

Po raz ósmy odbyła się zbiórka krwi "Nie bądź ...

zdjęć w galerii: 7
przejdź do galerii

czytano: 1981 razy

źródło: arturdunin.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP