Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

"Przemoc. Zgłoś. Zablokuj" - relacja z konferencji w ramach Kampanii 16 Dni

Strona główna » Aktualności » "Przemoc. Zgłoś. Zablokuj" - relacja z konferencji w ramach Kampanii 16 Dni

wielkość tekstu:A | A | A

3 grudnia w sali konferencyjnej Miasta Tkaczy odbyła się konferencja "Przemoc. Zgłoś. Zablokuj" w ramach Kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Udział w niej wzięli przedstawiciele służb i pomocy społecznej, organizacji pozarządowych i władz miasta.

Konferencja odbyła się w ramach już 5. Kampanii 16 Dni organizowanej w Zgierzu przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG - w tym roku pod hasłem "Prawdziwa siła to miłość".

W pierwszym wystąpieniu poseł na Sejm RP, Artur Dunin omówił założenia Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, którą kilka dni temu przyjął polski rząd. Renata Wolska (Kierownik Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie MOPS) oraz nadkom. Liliana Garczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu przedstawiły statystyki dotyczące zgłaszanej przemocy domowej oraz funkcjonowania tzw. Niebieskiej Karty. Jak się okazuje, w 2012 roku założono ponad 70 "niebieskich kart" w powiecie, z czego połowę w Zgierzu.

Krav Magę - czyli izraelską sztukę samoobrony - w pigułce zaprezentował Marcin Leśniak z łódzkiego oddziału Międzynarodowej Federacji Krav Maga. Zwrócił uwagę na to, że ta sztuka walki wzmacnia naturalne odruchy obrony, dzięki czemu mogą ją trenować ludzie w różnym wieku i o różnych warunkach fizycznych. Justyna Zielińska (SIO EZG) oraz Karolina Musielak (Centrum Wspierania Przedsiębiorczości Społecznej KLUCZ) poruszyły problem przemocy wobec mężczyzn, często trudniejszej do zgłaszania ze względu na kulturową rolę mężczyzny w społeczeństwie i odbieranie prawa do okazywania słabości. Na zakończenie, Mirka Kalisiak z Koła Kobiet Babiniec opowiedziała o działalności Koła na Kuraku, organizowaniu zajęć dla dzieci oraz kobiet w wieku "50+vat".

W konferencji uczestniczyła część spośród osób, które swoim wizerunkiem promowały Kampanię 16 Dni na plakatach rozwieszanych w szkołach i na przystankach (Prezydent Miasta Zgierza, Iwona Wieczorek, Poseł na Sejm RP, Artur Dunin, radny RMZ Jerzy Sokół, dyrektor MOK, Witold Świątczak), a także pedagodzy szkolni, uczniowie oraz mieszkańcy Zgierza.

Konferencja odbyła się przy wsparciu organizacyjnym i finansowym Centrum KLUCZ.

czytano: 2013 razy

źródło: ezg.info.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP