Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Wyjątkowi goście w Gminie Żychlin

Strona główna » Aktualności » Wyjątkowi goście w Gminie Żychlin

wielkość tekstu:A | A | A

     W dniu 5 marca na zaproszenie burmistrza Pana Grzegorza Ambroziaka do naszego miasta przyjechali Pan poseł Artur Dunin i Pani wojewoda Jolanta Chełmińska. Celem wizyty naszych gości było przede wszystkim uświetnienie gali „ Puls Żychlina” nad którą objęli honorowy patronat. Przy okazji tej wizyty nasi goście odwiedzili oddział Krajowej Spółki Cukrowej S.A w Dobrzelinie gdzie spotkali się z dyrektorem oddziału Panem Marek Giżyński, który zaprosił gości na pokaz dokonanych inwestycji. Zaprezentowano wyposażenie nowej paczkarni wraz z robotem tam pracującym. Dyrektor przedstawił zastosowaną nowoczesną technologię paczkarni w powiązaniu z silosem na cukier, który stanowi wyjątkową wizytówkę cukrowni i naszej gminy. Zastosowane rozwiązania bardzo zainteresowały naszych gości. Wizyta w zakładzie przedłużyła się tym samym o dodatkowe zwiedzanie najstarszej części fabryki. Z uwagi na wprowadzane normy jakościowe podczas wizyty wszyscy musieli ubrać odpowiedni strój ochronny.

          Goście odwiedzili również Zespół Szkół nr 1 w Żychlinie gdzie burmistrz zaprezentował im inwestycję termo modernizacyjną, halę sportową i wybudowany nowy kompleks boisk. Zaskoczenie Pani wojewody wywołała informacja, że szkoła ma aż 63 lata, ponieważ jej wizerunek na to nie wskazuje. Również niemałym zaskoczeniem była informacja o zakresie inwestycji sportowo-rekreacyjnych prowadzonych w naszym mieście i gminie. Wojewoda uznała jednocześnie, że jest to bardzo dobry kierunek inwestycyjny pozwalający rozwijać się mieszkańcom.
Odbyło się również spotkanie z nauczycielami i młodzieżą. Pani wojewoda w rozmowie z uczniami życzyła im odwagi w walce o swoje marzenia i wytrwałości w dążeniu do ich osiągnięcia. Dyrektor szkoły poprosił  Panią wojewodę o wpis do księgi pamiątkowej. Podkreślił jednocześnie, że ma nadzieję, na kolejne odwiedziny. Pani wojewoda wyraziła chęć kolejnych wizyt jeśli tylko dostanie zaproszenie.

Pani wojewodo trzymamy za słowa i już teraz bukujemy termin na 05 marca 2014 roku.

Wizyta w Żychlinie

zdjęć w galerii: 13
przejdź do galerii

 

czytano: 2504 razy

źródło: gminazychlin.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP