Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Bliżej PO Biuro Poselskie Posła na Sejm Artura Dunina

Strona główna » Aktualności » Bliżej PO Biuro Poselskie Posła na Sejm Artura Dunina

wielkość tekstu:A | A | A

 

 

Foto: Biuro Posła na Sejm

W ramach cyklu „Bliżej PO”, prezentującego biura poselskie parlamentarzystów, nasi reporterzy udali się tym razem do Zgierza, gdzie mieści się główna siedziba Biura Poselskiego Posła Artura Dunina.

Biuro jest położone tuż przy dawnej krajowej „jedynce” dokładnie naprzeciw Mc Donald’s co jak zgodnie potwierdzają pracownicy bardzo ułatwia zlokalizowanie jego siedziby w rozmowach telefonicznych. Mimo, że w adresie jest Pl. Jana Pawła II 19 to okazuje się, że to po prostu fragment budynku, który swój początek ma właśnie na placu przed Ratuszem.

Już w progu wita nas z uśmiechem asystent posła Piotr Ogrodowczyk, obecna jest również dyrektor biura Katarzyna Skonieczka. Jak można dowiedzieć się fanpage’a biura poselskiego na Facebook-u tworzą oni Drużynę Dunina. Skąd ta nazwa pozostaje dla nas tajemnicą, ale dalsza rozmowa sporo wyjaśnia w tym temacie.

 - Nasze biuro i sam Poseł Dunin są kojarzone coraz bardziej z działalnością charytatywną, czyli wieloma akcjami organizowanymi przede wszystkim właśnie w naszym biurze – mówi asystent posła p. Piotr – przed świętami Wielkanocnymi jest to akcja pod nazwą „Idzie wiosna przewietrz szafę” podczas której zbieramy ubrania dla osób najbardziej potrzebujących, natomiast przed świętami Bożego Narodzenia dla odmiany jest to akcja pod nazwą „Dzieci Dzieciom”, podczas której zbierane są zabawki przekazywane osobiście przez dzieciaki.

 

- Są również akcje organizowane w trakcie roku –dodaje dyrektor biura p. Kasia – zbieramy wyprawki szkolne, które przekazujemy na rzecz akcji Paka dla Uczniaka, dwukrotnie w biurze została organizowana stacja krwiodawstwa w ramach akcji „Nie bądź żyła podziel się krwią”.

 - Poseł Dunin wraz pracownikami biura włącza się również w akcje Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Koło w Zgierzu – mówi nam obecny w biurze Kamil Rogowski przewodniczący Koła SMD i jednocześnie asystent społeczny posła Dunina – podczas ostatniej akcji „Zostań Aniołem” czyli zbiórki żywności towarzyszył nam i swoją osobą zachęcał ludzi do podzielenia się żywnością.

Warto tutaj wspomnieć o akcji „Nie bądź żyła podziel się krwią..”. Jak się dowiedzieliśmy w Łódzkiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa 16 marca odbędzie się już 9 akcja z cyklu organizowana przez Posła Dunina wraz z pracownikami biura. Co 3 miesiące przyjeżdża do Zgierza zawsze w to samo, przygotowane wcześniej miejsce bardzo nowoczesny Krwiobus właśnie z Łódzkiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.  Podczas dwóch edycji z przyczyn technicznych nie mógł się on pojawić w Zgierzu dlatego pracownicy biura przekształcili je w stację poboru krwi pod czujnym okiem pracowników stacji, którzy przyznają, że warunki były dla wszystkich chętnych by oddać krew bardzo komfortowe.

Każda kolejna akcja jest poprzedzona wyjazdem w miasto z plakatami – informuje nas p. Piotr -  wspomagają nas również lokalne portale internetowe którym serdecznie dziękujemy, ale również plakaty rozwieszają sklepy i kwiaciarnia i im też należą się podziękowania. Mamy nadzieję, że w akcję informacyjną włączą się również w końcu władze miasta. Poseł otrzymał w styczniu specjalny dyplom za pomoc w szerzeniu idei honorowego krwiodawstwa. Jak dotąd zostało zebrane prawie 62 litry krwi! Kolejna akcja jak już wspomnieliśmy – 16 marca, zapraszamy do Zgierza.

Ciekawostką jest, że Drużyna Dunina postanowiła rozszerzyć wspomnianą akcję o rejestrację dawców szpiku kostnego osób ze Zgierza i okolic. Akcja dopiero będzie reklamowana, więc jesteśmy pierwsi, którzy o niej informują. Po małym konkursie hasło akcji brzmi: „Twój szpik… ich życie”. Na podstawie sugestii i wytycznych pracowników Stacji Krwiodawstwa z Łodzi 27 lipca biuro poselskie zostanie tak przekształcone by można było oddać próbkę krwi do rejestracji. Kiedy został ogłoszony konkurs na nazwę akcji pojawiły się również przewrotne koncepcje, której najlepszym przykładem jest „Szpik? Nie, dziękuję, już jadłem” co świadczy o bardzo małej wiedzy w tym temacie. Dlatego też będzie można również uzyskać wyczerpującą informacje o samym przeszczepie szpiku.

Oczywiście działalność biura to pomoc mieszkańcom na co dzień. Godziny pracy są wywieszone, ale jak się dowiadujemy biuro jest czynne dużo wcześniej, ale również i w godzinach popołudniowych. Problemy z jakimi przychodzą mieszkańcy są bardzo różne, wielokrotnie niestety nie ma możliwości by im pomóc jak mówią pracownicy biura jednak w większości i tak są podejmowane odpowiednie działania.

 - Można przyjść z problemem również popołudniem ponieważ organizowane są spotkania z radnymi miejskimi i powiatowymi – mówi dyrektor biura p. Kasia – można również skorzystać z bezpłatnych konsultacji prawnych, których udziela mec. dr Marcin Górski. Od 2 lat cieszą się one dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu zgierskiego, ale nie tylko.

 - Już od końca lutego będzie można również bezpłatnie rozliczyć u nas podatek za rok 2013 – dodaje asystent posła p. Piotr – jak co roku mamy naprawdę dużo chętnych, mieszkańcy już od połowy stycznia dopytują się o PIT-y.

Podczas rozmowy dowiadujemy się, że są również okresy kiedy pracownicy biura oprócz przygotowania pism do urzędów, interpelacji i zapytań poselskich mają zadania, które powiedzmy są nieco „odmienne”. Co roku przed świętami Wielkanocnymi Poseł Dunin rozdaje w bardzo wielu miejscach  tradycyjny chlebek lub zajączka do święconki, w związku z tym musi zostać odpowiednio zapakowane … 1000 szt., podobnie jest przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy poseł rozdaje 1000 szt. sianka pod wigilijny obrus, efekty pracy można zobaczyć na zdjęciu.

Pracownicy biura wspomagają również posła kiedy co roku rozdaje paniom w Dniu Kobiet dokładnie 1.000szt. tulipanów. Podobnie jest ze Świętem Flagi, które zostało ustanowione na dzień 2 maja, w tym dniu asystenci  pomagają posłowi przypiąć wszystkim chętnym 1.000 szt. symbolicznych biało – czerwonych flag wcześniej przygotowanych właśnie w biurze poselskim.

 - Tysiąc stało się naszą ulubioną liczbą – mówią ze śmiechem współpracownicy Posła Artura Dunina.

Autor: Redakcja Serwisu LubiePO.pl

 

 

 

 

czytano: 3284 razy

źródło: lubiepo.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP