Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Promocja Równości

Strona główna » Aktualności » Promocja Równości

wielkość tekstu:A | A | A

 W dniach 18-20 kwietnia w Łodzi po raz trzeci odbył się projekt Promocja Równości. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi na problem dyskryminacji osób LGBT we wszystkich aspektach życia społecznego.

Festiwal zorganizowany był przez grupę FABRYKA RÓWNOŚCI i składał się z kilku wydażeń:

Debaty - odważcie sie mówić, czyli z rodzicami i o rodzicach osób LGBT

Małego Kina - krótkometrażówek wcześniej nie pokazywanych

Marszu Równości

Debaty - Kilka spojrzeń na transpłciowość

Występu Drag Queens i Drag Kings

Najważniejszą częścia całego Projektu był Marsz Równości który odbył się 20 kwietnia. W sobotnie popoludnie z Pasażu Schillera na Plac Dąbrowskiego ulicami Łodzi przemaszerowała kolorowa, pokojowa demonstracja z transparentami i tęczowymi chorągiewkami. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników marszu, policja błyskawicznie reagowała na wszelkie próby zakłucenia spokoju przez Brygady Łódzkiego Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Młodziez Wszechpolską.

  Po co w Łodzi Marsz Równości? - pytał przez megafon Damian Graczyk organizator manify - żeby uświadomić naszych sąsiadów. że obok nich w bloku, przy sasiednim biurku mogą pracować osoby nieheteroseksualne, transpłciowe, które na każdym kroku spotykają się z agresją choć płacą podatki, kochają i są kochane (...) chcemy ustawy o związkach partnerskich, rozejrzyjcie się, czy widzicie polityków, parlamentarzystów SLD i Ruchu Palikota, nie ma, pamietają o Nas tylko przed wyborami"

Wśród około 200 osobowej grupy na Pasażu Schillera nie było wywołanych przez organizatora parlamentarzystów SLD ani Ruchu Palikota, pomimo wcześniej potwierdzonej obecności...Był natomiast Artur Dunin Poseł PO.

"Poczułem sie trochę wywołany do tablicy. To nie jest tak, że nie ma tu dziś z nami polityków, ale faktycznie z parlamentarzystów jestem tylko ja (...) projekt PO jest już skończony, zespół na majowym posiedzeniu Sejmu zaprezentuje go Klubowi PO"

Promocja Równości

zdjęć w galerii: 25
przejdź do galerii

czytano: 2038 razy

źródło: arturdunin.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP