Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Otwarcie Placu Zabaw w Sokolnikach Lesie

Strona główna » Aktualności » Otwarcie Placu Zabaw w Sokolnikach Lesie

wielkość tekstu:A | A | A

 27 kwietnia, w samo południe, w Sokolnikach lesie został otwarty Plac Zabaw „5 15 55+”. Napis nad wejściem informuje, że został on wybudowany przez Fundację Ekologiczną Miasto – Ogród Sokolniki z środków pozyskanych od mieszkańców i przyjaciół. Cały teren jest ogrodzony, monitorowany a po zmroku oświetlony i dozorowany przez firmę ochroniarską PROTEKTOR.

Działkę pod plac zabaw przekazał Marcin Pyra, Jan Malenicki, przedsiębiorca budowlany użyczył bezpłatnie ciężki sprzęt konieczny do wykonania odpowiednich prac, hydraulik Roman Wojciechowski nie wziął za pracę swojej ekipy ani złotówki, społecznie pracował również elektryk Paweł Wymysłowski.

Środki finansowe niezbędne do zakupienia odpowiednich sprzętów mieszkańcy wpłacali na konto fundacji. Wpłaty były bardzo różne, od 300 do 150.000, ale budowę prowadzili sami, umawiali się z łopatami, grabiami, taczkami i odpowiednimi narzędziami, po prostu, co kto posiadał. Duży wkład w uporządkowanie terenu mieli również pensjonariusze Ośrodka MONAR-u.

Na nowo otwartym Placu Zabaw każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek. Oprócz piaskownicy i huśtawek znajdują się siłownia na świeżym powietrzu, tory przeszkód, małpi gaj, stoły do piłkarzyków, popularne trambambulę, rura do zjeżdżania oraz 19 metrów długa i 2.5 metra wysoka ściana do graffiti. Rekreacja na świeżym powietrzu może odbywać się również przy kapryśnej i niesprzyjającej aurze, ponieważ na terenie znajdują się stoliki i ławeczki z zadaszeniem.

Przekazując mieszkańcom symboliczny klucz do obiektu Marcin Pyra życzył, aby wszyscy dobrze się na nim czuli, świetnie bawili i przestrzegali trzech nadrzędnych zasad, nie śmiecili, nie palili i nie wprowadzali zwierząt, bo przecież to że trzeba o niego dbać nie należy podkreślać bo jest to ich wspólna własność!

Otwarcie Placu Zabaw w Sokolnikach

zdjęć w galerii: 33
przejdź do galerii

czytano: 1958 razy

źródło: arturdunin.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP