Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Protest przedstawicieli ogrodów działkowych przed Biurem Poselskim

Strona główna » Aktualności » Protest przedstawicieli ogrodów działkowych przed Biurem Poselskim

wielkość tekstu:A | A | A

 20 maja, w poniedziałek w samo południa przedstawiciele zgierskich ogrodów działkowych zorganizowali pikietę „NIE DLA PROJEKTU PLATFORMY OBYWATELSKIEJ” pod biurem Posła Artura Dunina, będącym jednocześnie siedzibą zgierskiej Platformy Obywatelskiej.

Już po kilku minutach do pikietujących wyszedł Poseł Dunina i zaprosił do środka aby spokojnie i merytorycznie porozmawiać na temat projektu ustawy dotyczące ogródków działkowych przygotowywanego przez Klub Platformy Obywatelskiej.

Chciałbym się dowiedzieć od Państwa, który zapis ustawy wzbudza u Państwa obawy – powiedział do zgormadzonych Poseł Dunin – bo rozumiem, że tak właśnie jest skoro zdecydowaliście się na organizację pikiet przed siedzibami biur poselskich Platformy Obywatelskiej.

„Najbardziej obawiamy się, że nasz wspólny majątek – padło w odpowiedzi o przedstawicieli działkowców -  ścieżki, ogrodzenia, przyłącza wody zostanie własnością właściciela terenu a nie działkowców, nasadzenia są przecież nasze a nie wójta czy prezydenta, dlaczego to co latami pielęgnowaliśmy ma należeć do właściciela terenu”.

Wśród zarzutów pojawiło się stwierdzenie, że wprowadzenie ustawy spowoduje likwidację ogródków a deweloperzy zaczną budowę domów albo supermarketów i najpewniej już tego pilnują. Działkowcy wyrazili obawę, że jeśli zostanie zlikwidowany Polski Związek Działkowców, to nie będzie organizacji, która będzie ich broniła, a teraz zapewnia im pomoc między innymi prawników.

Poseł Dunin zadeklarował, że nad wszystkimi złożonymi do laski marszałkowskiej projektami, w tym oczywiście obywatelskim  będą pracować odpowiednie komisje, tak by powstało najlepsze rozwiązania  dla działkowców. Poseł Dunin ponownie zadeklarował, że będzie stał murem za każdym rozwiązaniem, które będzie dla nich najlepsze.

Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego Polski Związek Działkowców jest monopolistą co jest niezgodne z Konstytucją. Jak podkreślił Poseł Dunin projekt ustawy przygotowany przez Platformę Obywatelską respektuje wszystkie orzeczenia Trybunału.

Nie ma w nim zagrożenia, że ogrody działkowe będą likwidowane z dnia na dzień, to zapewnia prawo, które wszyscy musimy respektować – tłumaczył poseł – NIKT NIE CHCE LIKWIDACJI OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH, proszę mi wierzyć, wspólny majątek zostanie przekazany powołanym stowarzyszeniom. W razie likwidacji ogrodu działkowego, działkowcy otrzymają odszkodowanie za nasadzenia, altankę a także majątek wspólny.   

Poseł zapewniał również przedstawicieli ogródków, że projekt ustawy przygotowany przez Platformę Obywatelską ma zabezpieczać działkowców a nie PZD. Jak zadeklarował nie będzie popierał zmian, które mają na celu jedynie zachowanie struktur Polskiego Związku Działkowców.

Ponieważ spotkanie było spontaniczne i żadna ze stron nie dysponowała większą ilością czasu niezbędnego do omówienia wszystkich zagadnień, Poseł Dunin zaprosił chętnych do dalszej dyskusji w temacie projektu przygotowywanego przez Platformę Obywatelską na otwarte spotkanie w Centrum Obywatelskim w Zgierzu (ul. Długa 29A)  27 maja o godz. 16.00. 

Protest przedstawicieli ogrodów działkowych przed Biurem ...

zdjęć w galerii: 18
przejdź do galerii
 

czytano: 1757 razy

źródło: arturdunin.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP