Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Turniej Sołectw w Dzierżąznej

Strona główna » Aktualności » Turniej Sołectw w Dzierżąznej

wielkość tekstu:A | A | A

 

soltyu_006_640

Oj  działo się, działo…

 

Data 7 lipca 2013 roku zapadnie w pamięci wielu mieszkańcom naszej gminy. To za sprawą przedsięwzięcia jakie zorganizował w tym dniu Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej. Na łonie natury, na terenie ośrodka, przy przepięknej pogodzie odbył się Festiwal Piosenki Znanej i Lubianej WYKA’ 2013
oraz I Turniej Sołectw Gminy Zgierz SOŁTUR.

Rywalizacja zaczęła się tuż po godzinie czternastej. Osiem drużyn z sołectw: Biała, Ciosny, Czaplinek, Dąbrówka Strumiany, Dzierżązna, Kębliny, Szczawin, Ustronie, zgłoszonych do turnieju, zażarcie walczyło o puchar i tytuł SUPER SOŁECTWA. Przygotowane konkurencje, stały się nie lada wyzwaniem. Zaangażowanie grup startujących w turnieju było ogromne. Panie, panowie, młodzież i dzieci, bez względu na trudność konkurencji, jakie przygotowali organizatorzy, dzielnie wykonywali określone zadania.
Nad przebiegiem i prawidłowością przeprowadzanych  konkurencji czuwała bezstronna komisja sędziowska w składzie: sędzia główny – mgr wychowania fizycznego Małgorzata Pawlak, sędzia pomocniczy – mgr wych. fiz. Agata Pierzgalska i sędzia liniowy – Marcin Pierzgalski. Śmiechu i zabawy publiczność miała
co nie miara. Konkursy pt. taxi taczka, bieg na sześć nóg, jazda na rowerze sołtysa do urzędu połączona
z pisaniem i odczytaniem kurendy, kropelka do kropelki czy bieg sołmena i sołmenki, wzbudziły wiele aplauzu u mieszkańców kibicujących swym sołectwom. Podczas zmagań grup na boisku, gdzie odbywały się mecze w walonkach piłką zrobioną z siana, na scenie rozpoczął się festiwal, podczas którego  rywalizowały zespoły śpiewacze. Do konkursu przystąpiły: „Szczawinianki” ze Szczawina, „Jawor” reprezentujący gminę Dalików, „Giecznianki” z kapelą ludową Zenona Rudnickiego, „Czeremcha” reprezentujący miasto Głowno, zespół wokalno-instrumentalny „Daszynianki” reprezentujący gminę Daszyna, Kapela ludowa „Witaszewiacy” wraz z zespołem śpiewaczym reprezentującym gminę Góra Świętej Małgorzaty oraz solistki: Pani Katarzyna Królikowska, Pani Gabriela Skopiak, Pani Krystyna Szreter. Wszystkie prezentacje festiwalowe oceniało jury w składzie: Pan Przemysław Hachorkiewicz – muzyk, kierownik Ośrodka Inicjatyw Artystycznych w Łódzkim Domu Kultury, Pani Renata Banacka – muzyk, nauczyciel akademicki, Pan Stanisław Wróbel – instruktor Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Boczki Chełmońskie. Po występach zespołów odbyła się ostatnia konkurencja kończąca turniejowe zmagania – przeciąganie liny, po której jury konkursowe i sędziowskie udało się na narady i podsumowanie wyników. Zawodnicy mieli chwilę oddechu i czekając na wyniki, przypatrywali się występom ludowych zespołów zagranicznych, które wystąpiły w ramach XXX Międzynarodowych Warsztatów Folklorystycznych. W tym roku oglądaliśmy zespoły z Bułgarii, Gruzji, Ukrainy i Serbii.

Po części artystycznej ogłoszone zostały wyniki.

Laureatami Festiwalu Piosenki Znanej i Lubianej Wyka’ 2013 zostali w kategorii zespołów:

I miejsce zespół wokalno-instrumentalny „Daszynianki”

II miejsce zespół śpiewaczy „Jawor”.

W kategorii solistów wyróżnienie przyznano Pani Krystynie Szreter z zespołu „Czeremcha”.

Organizator festiwalu Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej przygotował dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy, a dla nagrodzonych ufundował nagrody finansowe.

SUPER SOŁECTWEM I Turnieju Sołectw Gminy Zgierz SOŁTUR 2013 i zdobywcą pucharu ufundowanego przez Wójta Gminy Zgierz Zdzisława Rembisza zostało sołectwo Dzierżązna.

II miejsce i statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Zgierz Zdzisława Rembisza zdobyło sołectwo Biała.

III miejsce i statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Zgierz Zdzisława Rembisza zdobyło sołectwo Kębliny.

Wszystkie trzy nagrodzone sołectwa otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez pomysłodawcę realizatora turnieju Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej.

Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej dziękuje wszystkim sołtysom z sołectw zgłoszonych
do turniej za zaangażowanie jakie włożyli w zorganizowanie drużyn, a mieszkańcom za poświęcenie, ducha walki i liczny udział w przedsięwzięciu.

Zapraszamy za rok.

 

 

Beata Stańczyk

Turniej Sołectw w Dzierżąznej

zdjęć w galerii: 20
przejdź do galerii

czytano: 1956 razy

źródło: arturdunin.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP