Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Oficjalne otwarcie XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Strona główna » Aktualności » Oficjalne otwarcie XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

wielkość tekstu:A | A | A

Nawigacja:  WWW.LODZKIE.PL > Aktualności

 Olimpijski znicz płonie

Olimpijski znicz zapłonął na rynku Manufaktury w Łodzi. To znak, że Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Łódzkie 2013 została oficjalnie otwarta.

 

Oficjalną uroczystość poprzedził barwny pochód sportowców, którzy dumnie weszli na rynek Manufaktury. Poprowadził ich marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień oraz byli olimpijczycy z regionu łódzkiego.
Pod sceną czekał już na nich tłum kibiców i gości specjalnych, wśród których byli m.in. wiceminister sportu Tomasz Półgrabski, członek zarządu województwa Dariusz Klimczak oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.
Oficjalnego otwarcia Olimpiady dokonał marszałek Witold Stępień, życząc sportowcom, żeby poszli w ślady swoich poprzedników, którzy w Łódzkiem rywalizowali w podobnych zawodach w 2000 i 2006 roku. Medale na tych zawodach zdobywali m.in.: ciężarowiec Marcin Dołęga - późniejszy dwukrotny mistrz świata, judoczka Urszula Sadkowska - dwukrotna wicemistrzyni Europy, Adam Kszczot – jeden z najlepszych 800-metrowców w Europie, Sylwester Bednarek – brązowy medalista mistrzostw świata w skoku wzwyż, Konrad Czerniak – wicemistrz świata i dwukrotny mistrz Europy w pływaniu oraz Jerzy Janowicz – półfinalista turnieju Wielkiego Szlema w Wimbledonie.
Sportowcy złożyli ślubowanie i zapłonął znicz olimpijski.
Duże wrażenie na zabranych zrobiła część artystyczna wydarzenia, kiedy akrobaci zsuwający się po linach z budynków Manufaktury prezentowali poszczególne dyscypliny sportu.
Przypomnijmy, że rywalizacja o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łódzkiem trwa już od 15 czerwca. Zawody finałowe zostaną przeprowadzone w 34 dyscyplinach. Odbywać się będą w ośrodkach sportowych na terenie całego województwa. Zwycięzcy ostatnich zawodów zostaną wyłonieni 25 sierpnia. Szczegółowy terminarz oraz wyniki poszczególnych konkurencji dostępne są na stronie www.oom2013.info.
(jg)

Oficjalne otwarcie XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

zdjęć w galerii: 16
przejdź do galerii

czytano: 1463 razy

źródło: arturdunin.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP