Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Nie bądź dzik...oddaj szpik

Strona główna » Aktualności » Nie bądź dzik...oddaj szpik

wielkość tekstu:A | A | A

(Wirtualny Zgierz) Nie bądź dzik... oddaj szpik! (patronat medialny)

Każda chorująca osoba, kiedy usłyszy diagnozę: nowotwór popada w depresję. Zwykle słowo rak jest traktowane jako wyrok śmierci i wiele osób już na wstępie poddaje się, choć ma wiele możliwości, by walczyć o swoje zdrowie. Jedną z takich możliwości, dla osób z białaczką, chłoniakiem i czy szpiczakiem mnogim jest przeszczep szpiku kostnego. Każdy, kto zna historię Agaty Mróz wie, że przeszczep nie zawsze kończy się szczęśliwie, jednak jest także szansą na powrót do normalnego życia.

Szpik kostny ma krwiotwórcze komórki macierzyste i produkuje wszystkie elementy, które znajdują się w krwi. Pełni więc bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Choć najczęściej mówi się o przeszczepianiu szpiku, to prawidłowo powinno mówić się o przeszczepianiu komórek krwiotwórczych, gdyż komórki pobrać można ze szpiku kostnego, z krwi obwodowej i krwi pępowinowej.

Jest ważne, aby coraz więcej osób się rejestrowało, gdyż znalezienie genetycznego bliźniaka jest trudne. Jeśli nikt z rodziny chorego nie pasuje, to następnie szuka się wśród osób niespokrewnionych na całym świecie. Zarejestrowanie się nie boli i nic nie kosztuje. Dzięki tej prostej czynności można uratować komuś życie.
 
27 lipca 2013r. w godz. 10:00-14:00 w Biurze Poselskim Artura Dunina zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie (od 18 do 50 lat) i zdrowe do zarejestrowania się w bazie Dawców Szpiku Kostnego. Pracownicy Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi pobiorą tylko 10ml krwi, a Ty możesz kiedyś dzięki temu ratować komuś życie.
 
Na ogłoszony na portalach społecznościowych konkurs na hasło dla tej akcji odzew był duży i ten fakt bardzo cieszy bo oznacza, że jest zainteresowanie tego rodzaju inicjatywami.
Oto kilka propozycji jakie się pojawiły:
  • nie bądź jedynakiem genetycznym, zostań bliźniakiem
  • oddaj szpik, zostań bohaterem
  • nie bądź dzik oddaj szpik
  • szpik? nie dziękuję już jadłem
  • szpikomania
  • nie bądź ryś oddaj szpik już dziś
  • kropla ratująca życie
  • zarejestruj się w Szpikbook-u
 
DAWSTWO SZPIKU JEST CAŁKOWICIE ANONIMOWE I DOBROWOLNE. DECYZJA O REJESTRACJI MUSI BYĆ ŚWIADOMA I PRZEMYŚLANA PODJĘTA NA WIELE LAT.
 
Portal WirtualnyZgierz.pl objął patronat medialny nad akcją.

czytano: 1415 razy

źródło: arturdunin.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP