Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

74 Rocznica Bitwy w Orłej

Strona główna » Aktualności » 74 Rocznica Bitwy w Orłej

wielkość tekstu:A | A | A

 Polowa Msza Święta odprawiona przez Ojca Leszka Walendzika – Superiora Domu Zakonnego w Grotnikach rozpoczęła uroczyste obchody 74 rocznicy Bitwy w Orłej, które odbyły się 14 września. Podczas tegorocznych uroczystości wręczono odznaki „Zasłużony dla Gminy Parzęczew”. Rada Gminy przyznała je osobom związanym z organizacją uroczystości poświęconym Bitwie w Orłej. Znaleźli się wśród nich członkowie Sekcji Kolarskiej „SZWADRON” im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich przy PTTK w Ozorkowie, panowie: Aleksander Siwek, Stanisław Frątczak, Andrzej Staniewski oraz Stanisław Szamałek. Odznakę otrzymał również Sekretarz Powiatu Zgierskiego Adam Świniuch oraz Pan Maksymilian Kacprzak – kombatant  z 8 Pułku Strzelców Konnych z Chełmna, który w dniach 10 – 11 września 1939 roku walczył na Ziemi Parzęczewskiej z niemieckim agresorem.

 

Po wręczeniu odznaczeń odczytano Apel Poległych i oddano salwę honorową. Uroczystości zakończyły się defiladą Kompani Honorowej 1 Dywizjonu Lotniczego im. Ziemi Łęczyckiej z Leźnicy Wielkiej przy akompaniamencie orkiestry dętej z Aleksandrowa Łódzkiego.
Co roku przy pomniku poświęconym żołnierzom walczącym o ojczyznę zbierają się mieszkańcy wsi Orła, kombatanci i przedstawiciele władz po to, aby nie zapomnieć i przeżyć te lekcję historii jeszcze raz, a przede wszystkim złożyć hołd poległym.

74 Rocznica Bitwy w Orłej

zdjęć w galerii: 17
przejdź do galerii

czytano: 1695 razy

źródło: Gmina Parzęczew

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP