Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Dyskusja o Polskim Cukrze

Strona główna » Aktualności » Dyskusja o Polskim Cukrze

wielkość tekstu:A | A | A

 Na temat przyszłości branży cukrowniczej w Polce dyskutowano podczas, zorganizowanej dziś w Sali Kolumnowej Sejmu RP, konferencji pt. Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej „Polskie Cukier” – doświadczenie, przyszłość. W spotkaniu uczestniczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Stansław Kalemba.

– Prywatyzacja Krajowej Spółki Cukrowej na zasadach „plantatorsko – pracowniczych” może wzmocnić współpracę pomiędzy producentami cukru i plantatorami dostarczającymi surowiec do jego produkcji. Dla plantatorów wykupienie akcji Spółki to pewność dalszej uprawy buraków cukrowych i jej opłacalności – powiedział szef resortu rolnictwa.

Minister Kalemba jednoznacznie opowiedział się za prywatyzacją KSC i za tym, że właścielami tej spółki mają być plantatorzy buraka cukrowego i producenci cukru. Podkreślił jednak, że w kwestii prywatyzacji Krajowej Spółki Cukrowej S.A. właściwe jest, mając na uwadze zakres kompetencji poszczególnych resortów, Ministerstwo Skarbu Państwa.

Szef resortu opowiedział się także za przyspieszniem prywatyzacji. Dodał, że plantatorzy i pracownicy powinni zaangażować własne środki, a wykup akcji powinien być rozłożony na wiele lat. Zwrócił uwagę, że ma w tej sprawie stanowisko niezmienne od wielu lat, niezależnie od tego, czy był tylko posłem, czy teraz, kiedy jest posłem i ministrem. Dodał, że takie właśnie stanowisko przekazał na piśmie Ministrowi Skarbu Państwa.

W konferencji brali udział przedstawiciele: plantatorów buraka cukrowego, pracowników Spółki, rolniczych związków zawodowych, klubów poselskich oraz świata nauki.

czytano: 1477 razy

źródło: MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP