Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Przewietrzyli szafę na jesień

Strona główna » Aktualności » Przewietrzyli szafę na jesień

wielkość tekstu:A | A | A

 Kolejna, szósta już akcja wietrzenia szafy organizowana cyklicznie przez Biuro PoselskieArtura Dunina została zakończona. Co ciekawe, była to w samym zamyśle akcja wiosenna, ale na prośby mieszkańców, którym zalegały w szafach nieużywane, często nowe rzeczy, a którzy bali się je przekazywać samodzielnie do różnych instytucji, organizatorzy zmienili nazwę z „Idzie wiosna.. przewietrz szafę” na „Przyszła jesień.. przewietrz szafę” i podjęli działania.

 - Chciałbym serdecznie podziękować naszym trzem aniołkom, które wspierały promocję – mówi asystent posła Piotr Ogrodowczyk. Były to: Klaudia Śmietanka, Sandra Nowacka i Julia Machnicka. Dzięki, na was zawsze można liczyć.
Akcja była przewidziana pierwotnie do 6 listopada, okazało się jednak, że ostatniego dnia pojawiali się mieszkańcy Zgierza i okolic z kolejnymi torbami ubrań i nie tylko, jak również pojawiały się prośby telefoniczne o możliwość dostarczenia darów kilka dni później.
 
 - Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Katarzyna Skonieczka dyrektor biura – praktycznie codziennie pojawiały się kolejne osoby z torbami, workami i pudłami ubrań dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych.
 
Mieszkańcy po raz kolejny nie zawiedli, pokazali że mają wielkie serca i są otwarci na potrzeby innych. W biurze pojawiła się duża liczba  ubrań zarówno dla dzieci jak i dorosłych: bluzki, sukienki, swetry, spodnie, kurtki, płaszcze, czapki, szaliki jak również buty. Również pościel, firanki, zasłony, torby czy drobna biżuteria zebrane podczas akcji na pewno ucieszą osoby które je otrzymają.
 
 - Oprócz mieszkańców Zgierza, Głowna, Strykowa, Ozorkowa, Grotnik jak również Łodzi, którym jeszcze raz bardzo, bardzo, bardzo dziękujemy, w VI edycję "Przewietrz Szafę..." włączyły się firmy odzieżowe. Dzięki ich zaangażowaniu w naszą akcję wiele dzieci otrzyma nowe czapki, skarpetki, rajstopy czy rękawiczki - Piotr Ogrodowczyk.
 
Wszystkie rzeczy zgromadzone podczas 6 edycji "Przewietrz Szafę..." trafiły już do potrzebujących. Dzięki hojności i wielkim sercom darczyńców odzież została przekazana aż do sześciu placówek : Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi, Domu Dziecka w Grotnikach, Domu Dziecka w Dąbrówce Strumiany, Hostelu w Zgierzu, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Zgierzu i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Parzęczewie.
 
 - W swoim, jak również w imieniu osób które otrzymały te wszystkie rzeczy chciałbym jeszcze raz podziękować za okazane serce poprzez wietrzenie szaf, szafeczek, komód i pawlaczy... - mówi organizator akcji poseł Artur Dunin.

czytano: 1432 razy

źródło: www.wirtualnyzgierz.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP