Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Święto Patrona w Zespole Szkół im.J. Grodzkiej w Łęczycy

Strona główna » Aktualności » Święto Patrona w Zespole Szkół im.J. Grodzkiej w Łęczycy

wielkość tekstu:A | A | A

 Dziś wielkie święto dla Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej. Dzień patrona, to najważniejsze wydarzenie w szkole. Dzisiejsze uroczystości to nie tylko święto szkolne, ale i dzień, w którym promowana jest książka o wielkiej łęczycance jaką była Jadwiga Grodzka.

 
Już ósmą rocznicę nadania imienia szkole świętowali nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście, wśród których pojawili się przedstawiciele zarządów powiatu, miasta, organów oświatowych, ale i służb mundurowych. Szczególnym gościem na dzisiejszym wydarzeniu był syn pani Jadwigi, Zbigniew Grodzki.

Tegoroczne święto obfitowało w przedstawienia artystyczne młodzieży szkolnej oraz dzieci z Przedszkola nr 2 w Łęczycy, które w szczególny sposób ujęły zebranych prezentując pieśni i tańce ludowe.

Przemówienia gości skupiały się na podziękowaniach dla wszystkich przyjaciół szkoły, absolwentów, uczniów oraz kadry nauczającej.

Jadwiga Grodzka była wielką postacią. Dla Łęczycy przysłużyła się wielokrotnie kształcąc pokolenia w Liceum Pedagogicznym, które mieściło się w budynku szkoły obecnie noszącej jej imię. Była pierwszym kustoszem Muzeum w Łęczycy, uczestniczyła w odbudowie Archikolegiaty w Tumie.

Dzień Patrona w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej połączony był z promocją książki o patronce, której współautorem jest jej syn Zbigniew. Publikacja została wydana przy wsparciu Muzeum w Łęczycy, polityków z regionu łęczyckiego, a także szkoły. Wiele osób przyczyniło się do wydania historii Wielkiej Łęczycanki, za co serdecznie dziękował pan Zbigniew Grodzki.

Święto Patrona w Zespole Szkół im. J.Grodzkiej w Łęczycy

zdjęć w galerii: 13
przejdź do galerii
 
 

czytano: 1626 razy

źródło: ele24.net

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP