Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Noworoczna Zbiórka Żywności

Strona główna » Aktualności » Noworoczna Zbiórka Żywności

wielkość tekstu:A | A | A

 Noworoczna Zbiórka Żywności organizowana jest przez Federację Polskich Banków Żywności we współpracy z Tesco. Regionalnie organizują ją 32 Banki Żywności we wszystkich sklepach sieci Tesco. Zbiórka odbędzie się łącznie w 475 marketach i potrwa przez dwa tygodnie od 23.01. do 5.02. Akcja jest prosta i skuteczna. Zebrane produkty zostaną przekazane osobom potrzebującym.


W sklepach TESCO, tuż za kasami ustawione będą specjalne kosze oznakowane plakatami akcji. Każdy może stać się darczyńcą. Aby wziąć udział w zbiórce wystarczy kupić chociaż jeden produkt spożywczy i włożyć do zbiórkowego kosza. Banki Żywności rekomendują produkty: ryż, olej, cukier, konserwy warzywne i mięsne.
 
Podarowana podczas akcji żywność trafi najpierw do magazynów Banków Żywności. Następnie zostanie posortowana, zważona i przekazana organizacjom partnerskim, które zajmują się codzienną opieką najuboższych. Pomoc żywnościową otrzymają m.in. osoby chore, samotne, starsze, bezdomne, dzieci z najuboższych rodzin oraz niepełnosprawni. 
 
Tesco z okazji Noworocznej Zbiórki Żywności przygotowała specjalne promocje „2 w cenie 1” lub „2 za mniej”. Ich celem jest zachęta klientów do dobroczynności i dzielenia się z potrzebującymi.  Ponadto firma Unilever, zdecydowała się wesprzeć Banki Żywności kwotą 1% ze sprzedaży produktów zakupionych podczas Noworocznej Zbiórki Żywności.
 
 
 

Noworoczna Zbiórka Żywności

zdjęć w galerii: 6
przejdź do galerii

czytano: 2377 razy

źródło: www.bankizywnosci.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP