Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

15-lecie Samorządu w Powiecie Wieruszowskim

Strona główna » Aktualności » 15-lecie Samorządu w Powiecie Wieruszowskim

wielkość tekstu:A | A | A

 

15-lecie Samorządu Powiatowego – realizacja polityki społecznej w Powiecie Wieruszowskim

27 lutego 2014r. w placówce Środowiskowego Domu Samopomocy w Czastarach odbyła się uroczysta Sesja Rady Powiatu Wieruszowskiego, w której m.in. udział wzięli: posłowie na Sejm RP – Mieczysław Łuczak i Artur Dunin, Paweł Bejda – Wicewojewoda Łódzki, Dorota Ryl – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, radni Sejmiku Województwa Łódzkiego: Elżbieta Nawrocka i Andrzej Chowis, wójtowie gmin powiatu wieruszowskiego, kierownicy jednostek organizacyjnych, służb inspekcji i straży powiatu wieruszowskiego

Wszystkich zgromadzonych gości powitał Andrzej Żóraw Przewodniczący Rady Powiatu Wieruszowskiego.

Starosta Wieruszowski Andrzej Szymanek, w prezentacji multimedialnej przedstawił  najistotniejsze zrealizowane działania i plany inwestycyjne powiatu oraz w sposób szczególny zwrócił uwagę na realizację polityki społecznej w naszym Powiecie.

Jednym z ważnych punktów sesji było  uroczyste otwarcie Czastarskiej fili ŚDS w Osieku. Otwarciu placówki towarzyszyło przekazanie samochodu, który będzie służył do transportu osób niepełnosprawnych. Obecny na uroczystości miejscowy proboszcz ks. Jacek Kalferszt poświęcił obiekt ŚDS  i  samochód .

Podczas uroczystości wręczono również  medale za długoletnią służbę, przyznane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego: Elżbiecie Ochockiej- kierownikowi PCPR w Wieruszowie, Krzysztofowi Podgórskiemu-pracownikowi Starostwa Powiatowego w Wieruszowie i Pawłowi Szandale-kierownikowi ŚDS w Osieku.

Uroczystego odznaczenia dokonał Wicewojewoda Łódzki Paweł Bejda przy asyście: obecnych na uroczystości parlamentarzystów oraz przedstawicieli samorządu Województwa Łódzkiego i Powiatu Wieruszowskiego. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczestników ŚDS w Osieku i Chróścinie.

15-lecie Samorządu w Powiecie Wieruszowskim

zdjęć w galerii: 6
przejdź do galerii

czytano: 1520 razy

źródło: Powiat Wieruszowski

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP