Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Wystawa upamiętniająca wizytę Jana Pawła II w Sejmie

Strona główna » Aktualności » Wystawa upamiętniająca wizytę Jana Pawła II w Sejmie

wielkość tekstu:A | A | A

 W środę, 23 kwietnia 2014 r., o godz. 12.00 w hallu głównym Sejmu (parter) marszałek Ewa Kopacz otworzy wystawę „Ale nam się wydarzyło! Wizyta ojca świętego Jana Pawła II w Sejmie i Senacie – 11 czerwca 1999”. Ekspozycja została przygotowana z okazji kanonizacji papieża Polaka.

Wystawa przypomina wizytę papieża Jana Pawła II w Sejmie i Senacie, która miała miejsce niemal 15 lat temu – 11 czerwca 1999 r. Ekspozycja przedstawia ponad 30 fotografii, fotel, na którym zasiadał ojciec święty w sali posiedzeń Sejmu, księgę pamiątkową z jego oryginalnym podpisem oraz medal upamiętniający wizytę – wybity przez Mennicę Państwową na zlecenie Kancelarii Sejmu. W trakcie zwiedzania wystawy będzie można obejrzeć także przesłanie wygłoszone przez Jana Pawła II do posłów i senatorów – nagrane podczas tej wizyty papieża w Parlamencie. Właśnie z niego pochodzi wykorzystany w tytule ekspozycji cytat: „Ale nam się wydarzyło!”.

Wystawę przygotowali pracownicy Wydziału Muzealiów Biblioteki Sejmowej. Projekt plastyczny wykonał artysta plastyk Krzysztof Burnatowicz. Ekspozycję będzie można oglądać w hallu głównym Sejmu na parterze oraz w części Sali Kolumnowej do 4 maja br.

Wystawa upamiętniająca wizytę Jana Pawła II w Sejmie

zdjęć w galerii: 4
przejdź do galerii
 

czytano: 1410 razy

źródło: sejm.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP