Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

XI edycja 'Sprawny w zawodzie"

Strona główna » Aktualności » XI edycja 'Sprawny w zawodzie"

wielkość tekstu:A | A | A

 W dniach 13-15 maja 2014r. po raz trzeci rok z rzędu na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie odbyła się XI już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy”-2014 w kategorii fryzjer oraz BHP i prawo pracy. Organizatorem przedsięwzięcia było dobieszkowskie Centrum oraz Komenda Główna OHP.

Do konkursu przystąpili uczestnicy posiadający bardzo dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zawodzie fryzjer oraz młodzież wykazująca się wyjątkową znajomością wiedzy z zakresu znajomości bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy. Swoje umiejętności i wiedzę zaprezentowali uczestnicy OHP z całego kraju, zakwalifikowani do grona zwycięzców konkursu „Sprawny w zawodzie” w poszczególnych województwach.

Konkurs „Sprawny w zawodzie” jest jedną z form sprawdzających efekty nauczania zawodowego jest którego organizacja wpisuje się już w tradycję OHP.

Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy” był bardzo istotnym wydarzeniem dla uczestników oraz kadry OHP z uwagi na możliwość zweryfikowania poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej młodzieży pozyskanej podczas uczenia się w jednostkach Ochotniczych Hufców Pracy.

Finał konkursu, nastąpił w dniu 14 maja b.r. o godzinie 18.00 podczas uroczystej Gali, na której obecni byli m.in. Komendant Główny OHP p. Marian Najdychor, Dyrektor Biura Edukacji i Organizacji Jednostek Opiekuńczo-Wychowawczych OHP p. Sławomir Męcina, Poseł na Sejm RP p. Artur Dunin, Burmistrz Miasta –Gminy Stryków p. Andrzej Jankowski, Radny Powiatu Zgierskiego p. Witold Kosmowski, Przedstawiciel Okręgowej Inspekcji Pracy w Łodzi p. Dariusz Borowiecki,  Dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych w Łodzi p. Henryk Stawski, Komendant ŁWK OHP p. A.Urbanek, a także członkowie organizacji samorządowych i członkowie Rady Programowej Centrum. Całe przedsięwzięcie rejestrowały media lokalne.

W ramach Gali konkursowej odbył się uroczysty pokaz fryzur wykonanych przez uczestników konkursu, któremu towarzyszył temat przewodni: „Awangarda we fryzurze”.

Pokaz upiększał występ Zespołu Tańca Współczesnego AGAT. Zespół, w skład którego wchodzą młode dziewczęta działa przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie pod okiem instruktorki p. Agnieszki Waszkiewicz. Podczas części artystycznej wystąpił również wystąpił p. Jakub Pawlak, który przygotował muzyczną niespodziankę.

Oficjale przedstawienie laureatów konkursu oraz wręczenie pucharów, nagród dyplomów i zaświadczeń nastąpiło po wnikliwych obradach komisji konkursowej, która zadbała o prawidłowy przebieg konkursu. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowała Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy, Okręgowa Inspekcja Pracy w Łodzi, a także Przedstawiciel Rady Programowej Centrum-Poseł na Sejm RP- Artur Dunin oraz Urząd Miasta –Gminy Stryków. Puchary, nagrody, dyplomy i zaświadczenia osobiście wręczył Komendant Główny OHP p. Marian Najdychor oraz Dyrektor Centrum –Leona Winczewska-Wróbel.

W kategorii- Fryzjer zwyciężyła Angelika Pawełek z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Na drugim miejscu uplasowała się Kamila Kopeć reprezentująca Łódzką Wojewódzką Komendę OHP. Trzecie miejsce zajęła przedstawicielka Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP - Karolina Urbaniak.

Dla zdobywcy nagrody publiczności za najpiękniejszą fryzurę, którą wykonała Angelika Pawełek z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP, p. Artur Dunin ufundował nagrodę specjalną, którą osobiście wręczył.

Pierwsze miejsce w konkursie z zakresu BHP i prawa pracy zdobył reprezentant CKiW OHP Dobieszków – Mateusz Tomczewski. Drugie miejsce uzyskała Paulina Przybylska z Lubuskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.  Trzecie miejsce zajął Mateusz Marciniak reprezentujący Łódzką Wojewódzką Komendę OHP.

Dodatkowo młodzież otrzymała zaświadczenia udziału w Konkursie oraz w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podczas Gali konkursowej, w imieniu nieobecnego na uroczystości Posła na Sejm RP p. Mieczysława Łuczaka odczytane zostały podziękowania dla organizatora Gali, laureatów konkursu oraz kadry, która przygotowywała młodzież do konkursu.

Kadra dobieszkowskiego Centrum zadbała o zorganizowanie czasu wolnego. Podczas wycieczki do Łodzi uczestnicy zwiedzili m.in. Księży Młyn XIX -wieczne osiedle robotnicze z fabryką, w której są obecnie lofty, Muzeum Dętka - muzeum znajdujące się pod Placem Wolności, ulicę Piotrkowską, a także  Muzeum Stacja Radegast prezentujące historię łódzkich Żydów zamkniętych w getcie.

Dodatkowo uczestnicy konkursu brali udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

XI edycja "Sprawny w zawodzie"

zdjęć w galerii: 10
przejdź do galerii

czytano: 1542 razy

źródło: OHP Dobieszków

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP