Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Skakali wzwyż z Olimpijczykiem

Strona główna » Aktualności » Skakali wzwyż z Olimpijczykiem

wielkość tekstu:A | A | A

 Dzisiaj w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie została przeprowadzona pokazowa lekcja wychowania fizycznego w ramach akcji "Stop zwolnieniom z WF-u". Zajęcia poprowadził Artur Partyka, srebrny medalistka w skoku wzwyż z Atlanty oraz Artur Dunin, poseł Sejmu RP.


Lekcja zaczęła się od rozgrzewki uczniów, która została poprowadzona przez Artura Partykę. Medalista IO poprowadził również konkurs skoku wzwyż. Najlepszym skoczkiem okazał się Rafał Ewkowski, drugie miejsce zająłMateusz Kura, a trzecie Michał Wietrzyk.

- Przyjechałem do Was promować akcję stop zwolnieniom z wf-u. Nie musicie być olimpijczykami, aby czerpać radość z uprawiania sportu. Chciałbym w Was zaszczepić miłość do sportu, aby ten był częścią waszego życia - podsumował lekcję Artur Partyka.

Do uprawiania sportu zgromadzonych na sali gimnastycznej ZS nr 1 zachęcał również Artur Dunin.

- Nie bierzmy zwolnień z wf-u. Spędzajcie czas aktywnie w różnorodny sposób. My z Arturem chodziliśmy na każdy lekcję wychowania fizycznego. Nie opuszczaliśmy ich, bo sprawiały nam ogromną frajdę - powiedział.

Stop zwolnieniom z WF-u jest jednym z priorytetów Ministerstwa Sportu i Turystyki jest systematyczne zwiększanie uczestnictwa polskiego społeczeństwa w sporcie oraz zachęcanie do aktywności fizycznej jak największej liczby obywateli, akcentując w szczególności udział dzieci i młodzieży, a więc uczniów wszystkich poziomów edukacyjnych.

czytano: 1520 razy

źródło: KCI Kutno

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP