Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Młodzież z CKiW OHP w Sejmie RP

Strona główna » Aktualności » Młodzież z CKiW OHP w Sejmie RP

wielkość tekstu:A | A | A

 25 rocznica odzyskania wolności przez Polskę

 Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie aktywnie przyłączyło się do realizacji inicjatywy Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego związanej z obywatelskimi obchodami Święta Wolności. Na tą okoliczność już od kilku miesięcy dobieszkowska młodzież bierze udział w licznych przedsięwzięciach wpisujących się w obchody  25 rocznicy odzyskania wolności przez Polskę. Do chwili obecnej miało miejsce m.in. zorganizowanie wycieczki do kolebki „Solidarności”, której celem było zapoznanie młodzieży CKiW z dorobkiem NZZ „Solidarność” Ziemi Łódzkiej w walce o demokrację w Polsce. Ponadto reprezentacja podopiecznych Centrum zaprosiła Posła na sejm RP Artura Dunina do obchodów Święta Wolności, czego efektem było spotkanie uczestników dobieszkowskiego Centrum w siedzibie urzędowania Pana Artura Dunina w Zgierzu, a także wyjazd do Oświęcimia, gdzie wychowankowie udali się w historyczną podróż mającą na celu przybliżenie dramatycznych zdarzeń, które są bliskie sercu każdego Polaka. Dodatkowo młodzież zwiedziła Wadowice, tak bliskie Papieżowi Janowi Pawłowi II, a także  Zamek Królewski na Wawelu.

Uwieńczeniem obchodów Święta Wolności był wycieczka do Sejmu w dniu  03.06.2014r., zorganizowana przy współpracy z posłem na Sejm RP panem Arturem Duninem.

W ramach wyjazdu uczestnicy CKiW wraz z kadrą pedagogiczną zwiedzili Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, gdzie mieli okazję zobaczyć całą strukturę funkcjonowania Państwa oraz wprowadzania ustaw. Miało miejsce również zwiedzanie gmachu Sejmu, a także zapoznanie się z historią powstania obiektu, który podczas II wojny światowej został całkowicie zniszczony.

Całość imprezy została zwieńczona przemarszem pod Pałac Prezydencki, gdzie trwały obchody 25 rocznicy wydarzeń okrągłostołowych, które osobiście wizytował Prezydent USA.

Przedsięwzięcia te pozwoliły na aktywizowanie młodzieży do uczestnictwa w ważnych dla każdego Polaka, jubileuszowych uroczystościach społeczno-narodowych.

 

Młodzież z CKiW OHP w Sejmie RP

zdjęć w galerii: 19
przejdź do galerii

czytano: 1396 razy

źródło: OHP Dobieszków

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP