Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Światowy Dzień Krwiodawcy 2014

Strona główna » Aktualności » Światowy Dzień Krwiodawcy 2014

wielkość tekstu:A | A | A

W sobotę (14 czerwca) w Manufakturze obchodzony był Światowy Dzień Krwiodawstwa. Tego szczególnego dnia nie zabrakło koncertów, pokazów tańca i wspólnych treningów. A wszystko po to, by uczcić tych, którzy niosą bezinteresowną pomoc. Każdy z uczestników akcji mógł wziąć udział w happeningu i stać się cząstką wielkiejczerwonej kropli, którą uwieczniono na zdjęciu z perspektywy „lotu ptaka”.

Transfuzje krwi pomagają setkom potrzebujących każdego dnia. Dzięki nim ofiary nieszczęśliwych wypadków i genetycznych chorób mają szansę na powrót do zdrowia i normalnego życia. Światowy Dzień Krwiodawcy został ustanowiony przez Światową Organizacje Zdrowia 14 czerwca, w rocznicę urodzin Karla Landsteinera, którego odkrycie grup Rh zrewolucjonizowało współczesną medycynę. W sobotę w Manufakturze nie zabrakło okazji, by dowiedzieć się więcej o historii krwiodawstwa, a także obalić związane z nim mity.

Święto obchodzone 14 czerwca zapoczątkuję letnią zbiórkę w Manufakturze. Tego lata ambulans RCKiK będzie gościł  na rynku dwa razy w tygodniu, w każdy wtorek i sobotę, do końca sierpnia.


Światowy Dzień Krwiodawcy 2014

zdjęć w galerii: 27
przejdź do galerii

Światowy Dzień Krwiodawcy

zdjęć w galerii: 25
przejdź do galerii

Światowy dzień Krwiodawcy

 14 czerwca wraz z pracownikami biura poselskiego na rynku manufaktury uczestniczyłem w obchodach Światowego Dnia Krwiodawcy. W samo południe wszyscy chętni (krwiodawcy ale również ...
dalej

 

czytano: 1303 razy

źródło: ddlodz.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP