Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Nie zamieniaj serca w twardy głaz

Strona główna » Aktualności » Nie zamieniaj serca w twardy głaz

wielkość tekstu:A | A | A

 

    IX edycja Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Nie zamieniaj serca w twardy głaz …”

12 czerwca 2014 roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie zorganizował po raz dziewiąty Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Przegląd odbył się na placu nad zalewem Mrożyczka w Głownie. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, Wojewoda Łódzki Jolanta Chełmińska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

Organizację Przeglądu wsparło „Stowarzyszenie na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi Niezapominajka w Głownie”.

Udział w Przeglądzie wzięły Władze Miasta, posłowie i kierownicy jednostek współpracujących ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Głownie.

W naszym mieście gościliśmy tego dnia ponad 370 osób, w tym przedstawicieli 20 placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych w Łodzi, Sędziejowicach, Kutnie, Aleksandrowie Łódzkim, Łowiczu, Walewicach w gm. Zelów, Dąbrowie, Brzezinach, Łasku, Zgierzu, Ozorkowie, Justynowie, Pabianicach, Woli Zbrożkowej, Bełchatowie.

Podczas spotkania zorganizowane zostały występy artystyczne zaproszonych placówek, konkurs na najlepszy wypiek, konkurs na najładniejszy bukiet, konkurs plastyczny, konkurs taneczny, konkurs sportowy, konkurs na najładniejsze stoisko. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom za udział w konkursach i nagrody rzeczowe za każde I, II i III miejsce.

Tak jak w ubiegłych latach Przegląd rozpoczęli uczniowie Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Głownie a w organizację spotkania zaangażowali się wolontariusze z Zespołu Szkół Licealno Gimnazjalnych w Głownie. Jednostka Straży Pożarnej ze Strykowa zorganizowała ciekawe zajęcia edukacyjne dla uczestników spotkania oraz pokaz akcji ratowniczej udzielanej na miejscu wypadku.

Po raz pierwszy w Przeglądzie udział wzięły placówki oświatowe z terenu miasta: szkoły podstawowe nr 1 i 2 oraz przedszkola nr 1 i 2. Przedsięwzięcie wpisuje się w realizację zadań z zakresu Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, którego realizację koordynuje Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie.

Przegląd zakończył się wspólną zabawą przy muzyce.

Kierownik i pracownicy Domu dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Przeglądu. Szczególne podziękowania kierujemy do: Alicji i Sławka Wojciechowskich, Doroty i Mariusza Wojciechowskich, Tomasza Surmy Pizzeria „Italia”, Katarzyny i Bogusława Michalakowie, Krzysztofa Miśkiewicza, Zofii Zakrzewskiej, Marcela Karczewskiego, Krystyny Gomulskiej, Firmy „Aj Printers”, Renaty Kruk oraz rodziców  i opiekunów uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy za pomoc w organizacji Przeglądu.

Nie zamieniaj serca w twardy głaz

zdjęć w galerii: 32
przejdź do galerii

 

czytano: 1469 razy

źródło: Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP