Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

V Europejskie Forum Młodych Rolników w Bronisławowie

Strona główna » Aktualności » V Europejskie Forum Młodych Rolników w Bronisławowie

wielkość tekstu:A | A | A

W dniach 9-11 czerwca W Bronisławowie w powiecie piotrkowskim odbyło się V Europejskie Forum Młodych Rolników. Impreza miała na celu umożliwienie wymiany doświadczeń i nawiązanie kontaktów branżowych.
 
Tegoroczne Forum było kontynuacją poprzedniego sprzed dwóch lat ukierunkowanego na pogłębienie wiedzy uczestników w obszarach polityki rolnej Unii Europejskiej. – Bieżące Forum podjęło się przedstawienia założeń Reformy Wspólnej Polityki Rolnej po 2014 roku, która powinna pomóc w osiągnięciu równowagi między orientacją rynkową, utrzymaniem opłacalności i konkurencyjności działalności rolniczej a możliwością złagodzenia skutków pogłębiającej się niestabilności rynków światowych – wyjaśnił podczas otwarcia marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.
 
Wykład inaugurujący forum dot. Reformy Wspólnej Polityki Rolnej po 2014 roku a w szczególności płatności bezpośrednich.

Poseł Artur Dunin jako wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi był jednym z panelistów w Małym Forum Rolniczym.

Gościem specjalnym była Paola del Castillo, wiceprzewodnicząca CEJA, Europejskiego Stowarzyszenia Młodych Rolników.
 
Podczas trzydniowego forum uczestnicy imprezy nie tylko brali udział w wykładach, ale również pracowali w terenie. Grupa poświęcona hodowli ryb wyjechała do Walewic, gdzie są duże zespoły stawowe, grupa związana z hodowlą bydła  do Mazowieckiego Centrum Rozrodu i Hodowli, grupa zajmująca się produkcją roślinną  do stacji doświadczalnej w Sulejowie, gdzie zobaczyła najnowsze odmiany, które będą wdrażane do naszej produkcji. Czwarta grupa związana z sadownikami spędziła ten czas w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach.

V Europejskie Forum Młodych Rolników w Bronisławowie

zdjęć w galerii: 8
przejdź do galerii


  

czytano: 1309 razy

źródło: arturdunin.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP