Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

Spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju dot Planu Budowy Dróg Krajowych

Strona główna » Aktualności » Spotkanie w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju dot Planu Budowy Dróg Krajowych

wielkość tekstu:A | A | A

Poseł Artur Jerzy Dunin spotkał się w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju z Sekretarzem Stanu Zbigniew Rynasiewicz w sprawie konsultacji dot. Planu Budowy Dróg Krajowych - uzupełnienia tzw ringu łódzkiego - S14.

 TRWAJĄ KONSULTACJE W SPRAWIE BUDOWY DRÓG KRAJOWYCH
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi konsultacje społeczne dot. Planu Budowy Dróg Krajowych. Kilka kluczowych inwestycji w naszym województwie znalazło się na liście rezerwowej. Wyraźmy swoją opinię i pokażmy, że oczekujemy ich budowy w najbliższym czasie.
Autostrada A1 i droga ekspresowa S 14 są strategicznymi elementami układu drogowego tworzącego wraz z A2 i S8 ważny węzeł komunikacyjny w rejonie Łodzi. Ich realizacja na całej długości poprawi dostępność i sprawność transportową województwa z krajem i Europą, wzmocni atrakcyjność terenu dla inwestowania i prowadzenia działalności, co spowoduje rozwój gospodarczy regionu oraz wzrost poziomu życia jego mieszkańców. Dotychczasowy rozwój gospodarczy województwa nawiązuje do infrastruktury transportowej - duże firmy logistyczne i nowi inwestorzy lokalizują się szczególnie na terenach przy nowopowstałych drogach. Ponad połowa strategicznych obszarów inwestycyjnych zlokalizowana jest wzdłuż autostrady A1, A2 i drogi ekspresowej S8. Budowa S 14 spowoduje taki sam efekt w gminach, przez które będzie przebiegała trasa. Będzie również szansą na wzrost atrakcyjności turystycznej regionu i wzrost ruchu turystycznego w celach poznawczych, rekreacyjnych, rozrywkowych.

czytano: 1285 razy

źródło: arturdunin.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP