Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

O historii, tradycji, kulturze i sztuce żydowskiej w Głownie

Strona główna » Aktualności » O historii, tradycji, kulturze i sztuce żydowskiej w Głownie

wielkość tekstu:A | A | A

 W niedzielę, 26 kwietnia 2015 r. w przestrzeni dworca PKP w Głownie odbyła się promocja książki pt. „Dzieje społeczności żydowskiej w Głownie” napisanej na zlecenie Gminy Miasta Głowno reprezentowanej przez Burmistrza Głowna, przez dr Tomasza Romanowicza. Wydarzenie to połączone zostało ze spotkaniem z historią, kulturą, tradycją i sztuką żydowską.

Organizatorem wydarzenia była Gmina Miasta Głowno. Patronat objęła nad nim Gmina Wyznaniowa Żydowska w Łodzi, a Partnerem Wydarzenia była Fundacja Monumentum Iudaicum Lodzense. Uczestnicy spotkania – zarówno w przenośni, jak i dosłownie – zasmakować mogli dzisiejszej muzyki, sztuki i kuchni żydowskiej.  

Wśród gości znaleźli się m.in.: członek Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi Pan Leonard Śniatkiewicz, przedstawiciele Fundacji Monumentum Iudaica Lodzense z Panem Markiem Szukalakiem – prezydentem fundacji, Dyrektor Centrum Dialogu im. Edelmana Pani Joanna Podolska-Płocka, Poseł RP Pan Artur Dunin, Radni Rady Miejskiej w Głownie, przedstawiciele Muzeum w Łowiczu, Pan Tomasz Romanowicz - autor książki, jego najbliźsi, przyjaciele oraz osoby, które przyczyniły się do powstania książki, a także honorowi i zasłużeni obywatele miasta Głowna, Proboszcz Parafii św. Jakuba w Głownie ks. Stanisław Banach oraz przedstawiciele placówek kulturalnych i oświatowych.

O kulturze żydowskiej w Głownie

zdjęć w galerii: 5
przejdź do galerii

czytano: 1254 razy

źródło: glowno.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP