Projekt ustawy o umowie związku partnerskiego
O mnie
Szczęśliwy ojciec dwóch synów  - Sebastiana  i Maćka. Absolwent Akademii Górniczo - Hutniczej ...
Bezpłatne konsultacje prawne

I Ogólnopolskie Święto Truskawek w Buczku

Strona główna » Aktualności » I Ogólnopolskie Święto Truskawek w Buczku

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Buczek od lat nazywana jest "truskawkowym zagłębiem". Uprawą truskawek zajmuje się tutaj ponad 100 producentów. Areał tych owoców przekroczył 160 hektarów. Nic dziwnego, że z roku na rok impreza nabiera coraz większego znaczenia. W tym roku organizowana jest po raz 18, a po raz pierwszy w randze Krajowego Święta Truskawki.

Co roku jedną z form promocji truskawki są konkursy związane z tymi owocami, m.in. na najsmaczniejszeciasto truskawkowe, na nalewkę truskawkową, czy też polegający na najszybszym zjedzeniu gofra z bitą śmietaną i truskawkami. Poza tym w rozstawionych na terenie imprezy namiotach można było skosztować truskawkowych specjałów. Nowością był pokaz kulinarny w czasie którego powstanie przygotowywany dla dwóch tysięcy osób deser kokosowo-waniliowy z truskawkami.
 
Zwyciężczynią w konkursie na najlepsze truskawkowe ciasto została pani Jolanta Izydorczyk, a na najlepszą nalewkę Beata Sobala. Sekretem jej trunku byłą mięta, która w połączeniu z truskawką urzekła smakiem całe jury.
 
Jurorami byli wszyscy obecni na honorowi obywatele gminy Buczek oraz posłowie i senatorowie RP, m.in. Cezary Grabarczyk, Andrzej Biernat, Agnieszka Hanajczyk, Artur Dunin, Andrzej Owczarek, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, wiceminister gospodarki Cezary Gabryjączyk, wicewojewoda łódzki Jarosław Klimas.

I Ogólnopolskie Święto Truskawek w Buczku

zdjęć w galerii: 21
przejdź do galerii

czytano: 1266 razy

źródło: lodzkie.pl

Strona główna
Artur Dunin - poseł na Sejm RP